Oba góly Viktorie zařídili útočníci. První branku Viktorie vstřelil v 35. minutě Michael Krmenčík, druhý přidal v 67. minutě z penalty Marek Bakoš.

Slovácko hrálo aktivně a od začátku zápasu dokazovalo, že nepřijelo do Plzně jen bránit. A po čtvrthodině hry mohli jít hosté i do vedení. Zajíc si naběhl na centr za plzeňskou obranu, v souboji přetlačil Hejdu a řítil se sám na Kozáčika. Balon mu však sjel po noze a plzeňského gólmana nepřekonal.

Defenziva Viktorie se musela od třiadvacáté minuty obejít bez své největší opory. Kapitán Roman Hubník se v souboji zranil a kvůli bolestem zad musel odstoupit. Na trávníku ho nahradil Tomáš Hájek. Plzeň útočila po stranách a po křídelní akci šla ve 35. minutě i do vedení. Nejaktivnější hráč Plzně Petržela poslal z pravé strany centr na přední tyč, Krmenčík se rybičkou vrhl po míči a hlavou překonal brankáře Daňka.

Milan Petržela
Petržela: Pro mě je to zápas jako každý jiný

„Hrajeme tak, jak bychom chtěli. Útočíme po stranách a centrujeme, ale vytváříme si málo šancí. Zaplať pánbůh jsem po jednom takovém centru dal gól,“ komentoval o přestávce před televiznímu kamerami průběh prvního poločasu autor vedoucího gólu Viktorie útočník Michael Krmenčík. V 62. minutě si vytvořila Viktoria další obrovskou šanci a opět u toho byl Petržela. Rychlonohý plzeňský záložník utekl obraně Slovácka, zpětnou přihrávkou našel před brankou úplně volného Zemana, jehož střelu mířící do branky zázračně vyrazil nad břevno gólman Daněk.

Domácí se tlačili dopředu a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Kapitán hostů Šumulikoski zastavil v šestnáctce nedovoleně skluzem pronikajícího Zemana a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Marek Bakoš. Byl to stý gól slovenského kanonýra Viktorie v profesionálních soutěžích a zároveň dodatečný dárek k jeho sobotním čtyřiatřicátým narozeninám.

Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 2:0 (1:0). Branky: 35. Krmenčík. 67. Bakoš z PK. Rozhodčí: Orel – Blažej, Vlček. ŽK: Řezník – Daněk, Daníček. Diváci: 10 231.
Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (23. Hájek), Janža – Hořava, Hrošovský – Petržela, Bakoš (85. Ivanchitz), Zeman (73. Kovařík) – Krmenčík. Trenér: Levý.
Slovácko: Daněk – Reinberk, S. Hofmann, Břečka, Civič – Šumulikoski – Navrátil, Daníček, Machalík, Havlík (75. Jakub Rezek) – Zajíc (85. Kubala). Trenér: Levý.

Nový trenér FC Viktoria Plzeň Zdeněk Bečka.
Bečka: Nic jiného než tři body pro nás neexistuje