Výhru v Mladé Boleslavi zařídil Tecl

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v dramatickém duelu jedenáctého kola na horké půdě v Mladé Boleslavi 3:0 a dál vévodí první fotbalové lize.

19.10.2014 4

Fotbalisté Viktorie Plzeň se radují z výhry nad Mladou Boleslaví.Foto: Foto: DENÍK

Plzeň tak navázala na vítěznou sérii ve vzájemných zápasech, Mladou Boleslav porazila v lize poosmé v řadě.

„Byl to pro nás moc těžký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli," prohlásil po utkání kouč Plzně Miroslav Koubek.

Viktorii vyšel vstup do zápasu, už ve 12. minutě šla do vedení. Po chybě domácího Navrátila rozehrál akci Limberský a z přesného centru Petržely překonal Tecl ve skluzu gólmana Hrušku.

Vzápětí prohrál Procházka souboj s Lalkovičem, který mu utekl a zacentroval před branku. Plzeňský obránce Řezník poslal zbytečně rukou k zemi nabíhajícího Bartla, ale sudí Bílek penaltu hostům odpustil.

Ve 28. minutě mohli agresivně hrající domácí vyrovnat. Po centru Skaláka hlavičkoval sám před Kozáčikem mladoboleslavský kapitán Ščuk, gólman Viktorie však míč u tyče vyrazil.

Zápas měl vysoké tempo. Plzeň těžila z přesnější přechodové fáze a v závěru prvního poločasu si vypracovala velkou gólovou šanci. Kolář zády k brance přistrčil míč osamocenému Hrošovskému, který z deseti metrů napálil míč a trefil břevno.

Úvod druhého poločasu nabídl dvě velké příležitosti na obou stranách. Nejdříve sám před Kozáčikem mířil nad ze dvou kroků Lalkovič a na druhé straně spálil obrovskou šanci Kolář, který poslal míč vysoko nad břevno.
Jenže festival neproměněných příležitostí pokračoval.

Plzeň sevřela domácí v jejich šestnáctce a Tecl se dostal do tří velkých šancí po sobě. První jeho střelu vyrazil Hruška a následné dvě dorážky plzeňského útočníka odvrátil obránce Kysela.

To ale nebylo všechno. Dvě stovky plzeňských fanoušků si málem zakřičely „gól" po střele Procházky, který z deseti metrů pálil k tyči, a Hruška zázračně míč vyrazil.

Drama nabíralo na obrátkách. V 72. minutě Bořil v šestnáctce srazil Pilaře a sudí Bílek nařídil pokutový kop.

Jenže Vaněk mířil vedle!

Definitivní klid ve vypjatém duelu vnesl do řad hostů nejlepší střelec Viktorie minulé sezony Stanislav Tecl. V 82. minutě si naběhl na ideální pas Hrošovského za obranu a střelou mezi nohy brankáře Hrušky zvýšil na 2:0.

O čtyři minuty později završil nejlepší hráč zápasu hattrick po přihrávce Hořavy.

V závěru nastoupila poprvé v lize v dresu Viktorie posila do útoku Jan Holenda, který se na konci utkání i se svými spoluhráči radoval z cenné výhry 3:0.

Podle asistenta trenéra Mladé Boleslavi Borise Kočího vývoj utkání ovlivnila rozdílná produktivita obou týmů. „Plzeň vstřelila gól ze své první šance, zatímco my jsme své šance proměnit nedokázali," přiznal Boris Kočí. Penaltovou situaci v šestnáctce Plzně v prvním poločase odmítl komentovat. „K tomu se nebudu vyjadřovat," řekl asistent trenéra domácích. „Byl to vypjatý zápas, ještě teď jsme plni emocí," dodal Boris Kočí těsně po utkání před televizními kamerami.

Podle kouče Miroslava Koubka se zápas lámal poté, co jeho tým ustál silovou a agresivní hru domácích, kteří do utkání nastoupili s velkým nasazením. „Věřil jsem, že s úbytkem sil soupeře se dostaneme ke své kombinační hře. Šance měly oba týmy, my jich ale měli více a tři jsme proměnili," připomněl trenér Koubek.

FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 0:3 (0:1). Branky: 12., 78. a 80. Tecl. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Pilný. ŽK: Kysela, Skalák, Hůlka, Bořil, Navrátil, Magera - Limberský, Procházka, Hejda. Diváci: 4653.

Mladá Boleslav: Hruška - J. Kysela, Navrátil, Hůlka, Bořil - Ščuk, Tavares - Zahustel (66. Magera), Skalák (75. Mehanovič), Bartl - Lalkovič (75. Pajer). Trenér: K. Jarolím.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (79. Kovařík), D. Kolář (57. Hořava), Pilař - Tecl (83. Holenda). Trenér: M. Koubek.

19.10.2014 VSTUP DO DISKUSE 4

Zima se na některých silnicích podepsala více, na jiných méně. Na snímku je tah ze Zruče do Třemošné.

Oficiální zimu na silnicích vystřídají opravy

Za zneužívání tří malých dětí poslal plzeňský soud muže na šest let za mříže

U Nýřan bourala dvě auta, pro řidiče letěl vrtulník

Nýřany - Na silnici mezi Myslinkou a Nýřany na severním Plzeňsku zasahoval ve středu odpoledne záchranářský vrtulník.

V Brdech hořelo vřesoviště na bývalé dopadové ploše Jordán

Brdy – V úterý zasahovaly desítky jednotek hasičů v Brdech, nedaleko obce Malá Víška na Berounsku.

Prožívám neuvěřitelnou sezonu, říká kapitán mistrů Roubal. A sahá po další zlaté

Plzeň – Jednu zlatou medaili už má, teď sahá po další.Útočník hokejové Škody Plzeň Josef Roubal je čerst- vým šampionem v extralize staršího dorostu a v neděli, jen tři dny po triumfu, už pomáhal plzeňské juniorce v pátém duelu semifinále vyřadit Kometu Brno.