Bez pěti opor základní sestavy nastoupili fotbalisté Rokycan k duelu s Bolevcem. Hrálo se pohledné útočnéutkání, oba soupeři si vytvořili v prvním poločase několik dobrých šancí, ale ani jednou se skóre neměnilo.

O osudu utkání rozhodla jediná branka utkání v závěru zápasu, která přinesla domácím tři body.

„Po levé straně utekl jeden z našich útočníků, přihrál přesně do vápna, kde se dokázal prosadit pohotovou střelou záložník Černý,“ zhodnotil rozhodující moment Jaroslav Moravec, vedoucí mužstva Rokycan.

V plzeňském derby mezi Rapidem a SK ZČE zvítězili překvapivě domácí, předposlední celek krajského přeboru.

Největší šancí domácích v úvodním dějství byla nastřelená tyč. To aktivnější energetici si vedli lépe a Vohrna dostal hosty do vedení. Po přestávce se začal hrát otevřený fotbal a přidaly se k tomu i branky.

„Začalo se hrát nahoru dolů. Zlepšili jsme se, co se týče herní stránky, a daleko častěji se dostávali do blízkosti hostující branky. Převzali jsme aktivitu a odměnou nám byly dvě branky,“ zhodnotil závěrem asistent Radek Černický.

Rokycany – Bolevec 1:0

Nejlepší hráči: Vaščák - Bublík. Poločas: 0:0. Branka: 88. Černý. Rozhodčí: Pajma. ŽK: 1:2. Diváků: 230.

Rokycany: Vild – Klír, Vaščák, Hereit, Horváth (89. Poláček), Aubrecht (79. Černý), Drahoňovský, Blecha (90. Zajíček), Rýdl (65. Cibulka), Procházka, Scheinherr. Trenér Pavel Aubrecht.

Bolevec: Klečka – Šanoba (30. Thomayer), Vítovec, Humpál, Šnaider, Kohout, Stašek, Černý, Bublík, Zítek (84. Fryček), Pelnář. Trenér Petr Nykles.

Přeštice – Vejprnice 2:3

Nejlepší hráči: nikdo - Vnuk. Poločas: 0:1. Branky: 21. Zdeněk, 76. Turek – 15. Vnuk, 52. Prais, 90. Mezera. Rozhodčí: Urban. ŽK: 4:4. Diváků: 150.

Přeštice: Frančík – Hrdlička, Uzlík, Bouc (46. Zoubek), Zdeněk, Nekola, Bešta, Turek, Fürbacher (85. Smazal), Benedikt, Pata. Trenér Václav Uzlík.

Vejprnice: Kovařík – Havránek (66. Gabriel) Škyrta, Prais (85. Mezera), Rada, R. Křen, Myslík (78. Hlad), Biedermann, D. Křen, Vnuk, Paul. Trenér Milan Dejmek.

Rapid Plzeň – SK ZČE Plzeň 2:1

Nejlepší hráči: Korda - nikdo. Poločas: 0:1. Branky: 59. Hodaň, 78. Peroutka – 35. Vohrna. Rozhodčí: Krutina. ŽK: 2:3. ČK: 2:0 (90. Hucl a 90. Sváta z lavičky). Diváků: 130.

Rapid: Štrunc – Fleissig, Šimsa, Netrh, Brabec, Žitnik, Faist, Korda, Hucl, Hodaň, Peroutka. Trenér Vratislav Opl.

SK ZČE: Řezáč – Will, Marek, Stanek, Vít, Vohrna, Bednář, Bedrna (66. Houška), Mašek, Houdek (79. Kraus), Beránek. Trenér Petr Kural.

Stod – Chanovice 2:1

Nejlepší hráči: Vlček - Zelenka. Poločas: 0:0. Branky: 86. a 87. Vlček – 89. Dytrt. Rozhodčí: Havel. ŽK: 2:4. Diváků: 200.

Stod: Janča – Snášel, Vlček, Bouřa, Dlouhý, Harmady (84. Pap), Lukášek (76. Kadera), Košťál (61. Fořt), Panuška, Barnáš, Hruška. Trenér Štěpán Hirschl.

Chanovice: Beke – Srb, Patsch, Hnídek, Zelenka, Šrámek, Dort, Kostka, Šefl, Král (61. Polena), Rous. Trenér Pavel Běloušek.

Chrást – Horní Bříza 3:1

Nejlepší hráči: Tyr - Korejčík. Poločas: 0:0. Branky: 63. (PK) a 87. Kovařík, 64. Roubal – 68. vlastní. Rozhodčí: Rezničenko. ŽK: 0:4. ČK: 0:1 (68. Hackr). Diváků: 280.

Chrást: Bláha – Levý (46. Brýla), D. Král, Komárek (78. O. Král), Stružka (70. Haidelmayer), Tyr, Sadílek, Vaigl (56. Roubal), Löwy, Zedník, Kovařík. Trenér Jaroslav Diepold.

H. Bříza: Korejčík – Šimice, Fedorco (58. Frána), Křížek, Paukner, Hackr, Chocholatý, Vrla, Pic (82. Soukup), Chocholatý, Morštajn. Trenér Václav Votípka.

Stříbro – Příkosice 0:3

Nejlepší hráči: nikdo – Krystl. Poločas: 0:1. Branky: 22. a 78. Krystl, 59. Hrubý Rozhodčí: Kračmer. ŽK: 2:4. ČK: 1:0 (32. Zaoral). Diváků: 150.

Stříbro: Cipra – Ichnatolya (72. Slába), Zaoral, Jareš, Petraška (68. Vraštil), Šaman, Ábel, Florus, Dyk, Hudec, Zámeček. Trenér Milan Tůma.

Příkosice: Vaník – Krajdl (60. Votípak), Krystl (85. Kravařík), Papáček, Vlček, Lukeš, Kotnauer, Fiala, Lisý, Hrubý (76. Pešek), Běle (46. Štych). Trenér Radek Vodrážka.

Tachov – M. Touškov 4:0

Nejlepší hráči: Habart – Vasko. Poločas: 2:0. Branky: 9. Kaše, 44. Janoušek, 48. Habart, 56. Dvořák. Rozhodčí: Pressl. ŽK: 0:3. Diváků: 200.

Tachov: Pták (79. Minich) – Mráz, Kaše, Tušl, Viterna, Habart, Šácha, Machač, Folejtar (79. Feldöši), Janoušek (59. Žemlička), Dvořák (64. Kabourek). Trenér Jaroslav Pták.

Touškov: Vasko – Dobrý, Prchlík, Kotáb (46. Kluc), Bárta, Svoboda (88. Fišer), Bezdička (67. Hodek), Varga, S. Karbusický (78. Paum), O. Karbusický, Mižár Trenér Kamil Bárta.

Holýšov – Rozvadov 3:2

Nejlepší hráči: Schamberger – Tuhela. Poločas: 2:2. Branky: 2. a 60. Schamberger, 39. Jeniš – 9. Tuhela, 10. Mráček. Rozhodčí: Křen. ŽK: 3:2. Diváků: 170.

Holýšov: Frei – Hamerník, Trhlík, Hrádek (90. Bíba), Multrus, Lucák, Jeniš (78. Valachovič), Procházka, Beneš (83. Levička), Lukáš, Schamberger (88. Kubina). Trenér Jiří Multrus st.

Rozvadov: Benda – Čížek, J. Horáček, Malý, Tuhela, Karban (46. Gabčé), Mráček, Hanko, Roháč, Z. Horáček, Slowik (60. Šuranský). Trenér Jan Sopko.