Vrbův mistrovský kousek

Plzeň - Limberský s Kolářem vstřelili každý gól a pomohli mužstvu.

29.8.2017

Trenér Pavel Vrba.Foto: FOTO:Deník/Zdeněk Vaiz

Ve druhém poločase bušili do soupeře ostošest, do šestnáctky Baníku se valil jeden útok za druhým. Jenže branka hostů byla pro fotbalisty Viktorie Plzeň jako zakletá – minuty ubíhaly, ale kýžený gól nepřicházel.

A tak přišel čas pro trenéra Viktorie Pavla Vrbu. Zkušený kouč předvedl mistrovský kousek, jako vystřižený z učebnice fotbalové taktiky – ve správný čas poslal na trávník ty správné hráče – obránce Davida Limberského a záložníka Daniela Koláře.

Oba zkušení fotbalisté, kteří patří ke strůjcům zlaté éry Viktorie, zařídili obrat a pomohli mužstvu. Limberský krásnou střelou otevřel skóre a rozjásal zaplněnou Doosan Arenu. Kolář pak po přihrávce výborného Krmenčíka chladnokrevně a s přehledem vstřelil pět minut před koncem třetí gólem a zpečetil výhru 3:0.

„Oba vnesli do naší hry ofenzivní nadstavbu,“ komentoval klíčové střídání trenér Vrba.

Hráči Viktorie měli v nohou vyčerpávající zápas s Larnakou, a tak trenér Vrba udělal v sestavě sedm změn. Postupně se ale do hry zapojili tři hráči, kteří bojovali v utkání na Kypru – kromě už zmíněných Limberského a Koláře ještě Hejda, který ve 26. minutě vystřídal zraněného kapitána Hubníka.

„Tak zničené hráče jako po utkání v Larnace jsem ve své kariéře ještě neviděl. O to více jsem rád, že jsme po třech dnech zvládli utkání s Baníkem. Ve druhém poločase jsme dokonce stupňovali tempo, což ukazuje, že jsme na sezonu dobře připraveni,“ řekl kouč.

Kvůli zranění kolena opustil hřiště Aleš Čermák s podezřením na poranění kolenních vazů. To se ale nepotvrdilo.

„Aleš absolvoval vyšetření magnetickou rezonancí a má zhmožděné koleno. V pořádku by měl být v řádu týdnů,“ řekl Deníku mluvčí Viktorie Václav Hanzlík.

29.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Při útěku před policií skočil hledaný muž z nábřeží na náplavku

Dětské hřiště v Bukovci
6

Prazdroj lidem: V Bukovci začíná sloužit dětem dětské hřiště.

Soud zprostil ženu, která bodla partnera. Ukázalo se, že šlo o sebeobranu

Plzeň - Za bodnutí partnera jí hrozilo až 10 let vězení, teď je Ľudmila Moravíková volná. Ukázalo se, že zraněný muž Slovenku před útokem surově zmlátil. Z lavice svědků se tak Ján Fedorco přesune na lavici obžalovaných, z pozice ublíženého se vyklubal agresor a tyran.