Zbytečně si zkomplikovali boj o titul fotbalisté Viktorie Plzeň. V pondělí večer ještě dvě minuty před koncem utkání vedli nad Slavií 2:0, ale vyhraný zápas nakonec ztratili a za remízu 2:2 si připsali jen bod.

Přitom po prvním poločase by si na drtivý závěr Slavie, ve kterém brankami Kisela a Černého dokázala vyrovnat, vsadil málokdo.
Plzeň zcela ovládla hru, vstřelila Kolářem a Ševinským dvě branky, a to ještě Rezek trefil tyč. „Hráče musím za první poločas pochválit, byli jsme aktivní a naše hra snesla nejpřísnější měřítko,“ viděl první část hry trenér Viktorie Pavel Vrba.

I druhou půli začala Plzeň velmi dobře, čtvrt hodiny přehrávala soupeře rychlou kombinační hrou.
Pasáž kolem šedesáté minuty, kdy Plzeňané v prostoru pod plzeňským kotlem krátkými přihrávkami na jeden dotek doslova rozebrali soupeře, který nevěděl kam dříve skočit, vyvolal nadšené ovace publika. Bohužel to bylo v zápase naposledy, kdy mohli fanoušci Viktorii zatleskat.

Zbytek zápasu se odehrál v režii Slavie, která aktivní hrou Plzeň zatlačila. Ta ale držela náskok a Slavii dlouho nic nedovolila.
Drtivý úder přišel až v samém závěru. V 88. minutě neuhlídala Viktoria při rohovém kopu Kisela, který snížil. A 90. minutě utekl plzeňské obraně Černý a vyrovnal. Šokovaní domácí se už v krátkém čase na protiúder nezmohli. To už na trávníku nebyli střelec prvního gólu Kolář ani kapitán Horváth.
Kouč Viktorie Pavel Vrba odmítá, že by tragický závěr zápasu byl záležitostí kondice. „Když vedete 2:0, nemáte důvod, abyste otvíral obranu a dál hrál nahoru dolů. Spíše hrajete ze zajištěné obrany a čekáte na chybu soupeře při rozehrávce. Do 87. minuty jsme zápas zvládli, ale nezvládli jsme jeho konec. Nebyla to však záležitost kondice, ale taktických chyb,“ říká Vrba.

V každém případě si Plzeň zbytečnou ztrátou dvou bodů v boji o první místo přitížila. Sparta oproti minulému kolu stáhla náskok na čtyři body a v závěru soutěže má i příznivější los.

Naproti tomu Plzeň se v situaci, kdy jí protivník dýchá na záda, neocitla poprvé. Byla v ní už po posledním podzimním zápase a porážce s Bohemians, kdy se její velký náskok smrsknul na šest bodů.

Podruhé potom po remíze na Slovácku, kdy měla na Spartu dokonce už jen dva body. Ale pokaždé tlak zvládla a soupeři opět odskočila. Dá se říci, že když jí teče nejvíce do bot, vzchopí se a atak protivníka odrazí.

„Závěr soutěže bude velmi těžký, ale mužstvo má svou kvalitu a já věřím, že ho zvládne,“ zůstává optimistou trenér Viktorie Pavel Vrba.