Zápas začal nešťastně pro olomouckého útočníka Hartiga. Ten se při souboji s domácím obráncem Šmejkalem v šestnáctce Plzně zranil a už v osmé minutě musel opustit trávník. „Jedná se o zranění kolena a podle prvních zpráv to vypadá velmi vážně. Jeho zranění mě mrzí více než ztráta bodů,“ prohlásil těsně po zápase olomoucký trenér Martin Pulpit.

První poločas přinesl nudný fotbal bez vzruchu i šancí. První zajímavější akci viděly necelé tři tisícovky diváků (nejnižší podzimní návštěva v Plzni) až ve 25. minutě. Plzeňský Jarolím poslal z přímého kopu míč přesným centrem na hlavu Filla a ten mířil jen těsně vedle pravé tyčky Drobiszovi branky.

Ve 36. minutě byla Plzeň blízko gólu. Jarolím si naběhl na hranici šestnáctky na odražený míč a jeho bomba zasvištěla jen pár centimetrů nad břevnem.

Do druhé půle Plzeň nastoupila bez kapitána Müllera, který si v průběhu první půle zranil koleno. „Podle prvních informací se jedná o poraněný meniskus,“ komentoval ztrátu jedné z opor trenér Plzně Stanislav Levý.

V úvodu druhého poločasu zaskočili hosté Západočechy ostrým nástupem a během dvou minut si vytvořili tři gólové šance. Hudcova prudká hlavička jen o vlásek minula levou tyč, další hlavičku Hubníka a volej Knakala zlikvidoval reflexivně plzeňský gólman Michal Daněk.

Hanáci vzápětí neproměněných šancí litovali. Do rychlého protiútoku se zapojil defenzivní záložník Plzně Rada, poslal míč do běhu Jarolímovi, tomu ale ukopl míč vracející obránce obránce Randa, ale míč skončil k údivu brankáře Drobisze v síti olomoucké branky – 1:0.

Plzeň mohla pět minut před koncem zápasu svou výhru pojistit. Psohlavec hlavičkoval ze dvou metrů nejdříve do břevna a podruhé jeho pokus reflexivně vyrazil na brankové čáře gólman Drobisz. Pojistka přišla v nastaveném čase. Psohlavec s Jarolímem si pohráli s olomouckou obranou i brankářem Drobiszem a Jarolím střelou zblízka pojistil výhru svého týmu.

„První půli to byl více boj než fotbal s minimem brankových příležitostí na obou stranách. Druhá půle už byla kvalitnější, měla tempo. Bylo jasné, že kdo dá první gól, odejde jako vítěz. Nás dvakrát na začátku druhého poločasu podržel brankář Daněk, vzápětí jsme šli díky vlastní brance soupeře do vedení, které jsme v závěru pojistili. Jsem rád, že jsme získali tři důležité body. Navíc v souboji s mužstvem, které ukázalo, proč stojí tak vysoko a proč dostává tak málo gólů,“ komentoval utkání spokojený kouč Viktorie Plzeň Stanislav Levý.

Výsledek: FC Viktoria Plzeň – Sigma Olomouc 2:0. Poločas: 0:0. Branky: 57. vlastní (Randa), 90+2. Jarolím. Rozhodčí: Kovařík – Goňa, Vysloužil. ŽK: Vrzal, Psohlavec - Kaščák, Hubník, Hudec. Diváci: 2861.

Plzeň: Daněk – Šmejkal, Müller (46. Trapp), Halama, Smola – Fillo, Rada, Karolín (90. Smejkal), Vrzal (68. Malcharek) – Krbeček, Psohlavec. Trenér: Stanislav Levý.

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa (77. Schulmeister) - Knakal, Rossi da Silva, Kaščák, Bajer (71. Pulkert) - Hubník, Hartig (8. Banaczek).