Viktorii rozesmutnil Šural

Liberec, Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň sahali v pondělí večer v dohrávce sedmého kola první ligy v Liberci po výhře, vytvořili si šancí na dva zápasy, v utkání vedli, ale nakonec si odvezli jen bod za remízu 1:1.

15.9.2014 4

Tomáš Hořava z Plzně proti Liberci.Foto: Jaroslav Appeltauer

Viktoria vedla brankou Pilaře z desáté minuty, hostům sebral výhru ve druhé půli vyrovnávacím gólem Šural.

Plzni vyšel vstup do utkání, po nacvičeném signálu ze standardní situace šla do vedení. První střelu Limberského z hranice šestnáctky liberecký gólman Ondřej Kolář stačil ještě vyrazit, pak se ale do míče opřel Procházka, odražený míč se dostal k Pilařovi, který zblízka překonal domácího brankáře – 0:1.

Hosté byli dál nebezpeční a mohli svůj náskok navýšit, když se ve dvou vyložených šancích ocitl Chramosta. Po přihrávce Petržely ale mířil z deseti metrů nad a pak po akci Daniela Koláře a Vaňka zblízka nastřelil jen libereckého gólmana.

Na druhé straně si s prudkou střelou Dalergeho poradil nadvakrát Kozáčik.

Aktivní Viktoria se i ve druhé půli tlačila před branku Slovanu a byla blízko druhého gólu. U tyče volný Chramosta ale místo střely volil přihrávku a pak osamocený Petržela mířil hlavou vedle.

Vzápětí Plzeň nevyužitých šancí litovala. Šural vystřelil z úhlu a nepřipravený Kozáčik pustil míč do sítě – 1:1.

Když pak Kolář vychytal ve velké šanci Pilaře, body se dělily. Viktoria tak vede ligu s jednobodovým náskokem před Jabloncem a Spartou.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)

Branky: 58. Šural - 9. Pilař. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Obročník, Delarge, Pimpara, Karišik - Procházka, Hejda, Limberský, Řezník. Diváci: 5918.

Liberec: O. Kolář - Coufal, Pimpara, Karišik, Fleišman - Obročník (56. Dydowicz) - Delarge (65. Hadaščok), Ďubek, Pavelka, Frýdek (87. Mudra) - Šural. Trenér: Slovák.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Petržela (61. Hořava), D. Kolář, Pilař (89. Kovařík) - Chramosta (79. Tecl). Trenér: Koubek.

15.9.2014 VSTUP DO DISKUSE 4

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové
4

Václav Pejsar

Pejsar: Dostanou přes hubu. Venca je vtipnej, vzkázal Šour

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.