Aby se Pražané znovu dotáhli na Viktorii, musí v sobotu vyhrát na Bazalech nad Baníkem Ostrava.

Plzeň nastoupila oproti utkání na Slovácku hned se dvěma změnami. Zraněného Čišovského nahradil na místě stopera Hejda a na pravé straně zálohy dostal Ďuriš přednost před Rajtoralem.

Bez tří hráčů základní sestavy nastoupili i hosté. Hájovský, Trapp a Wágner, kteří jsou v Příbrami na hostování právě z Plzně, nemohou podle dohody proti svému klubu nastoupit.

Plzeň se pustila do soupeře s vervou, už v šesté minutě provětral obranu Příbrami Kovařík, který se ze strany řítil na Hrušku, ale sprintující Jugas mu stačil v posední chvíli ukopnout míč na roh.

Ve 20. minutě předvedla Plzeň parádní kombinační akci, na jejímž konci přihrál Limberský před branku nabíhajícímu Ďurišovi, ale ten tísněn Valentou mířil nepřesně.

Vzápětí střílel ve skrumáži před příbramskou brankou Kolář, míč prošel přes hradbu těl a odrazil se od tyče.

Příbram se snažila o rychlé protiútoky a po jednom z nich bylo před domácí brankou pořádně horko. První pokus Valenty brankář Kozáčik vyrazil a při dorážce ho příbramský záložník nedovoleně atakoval a sudí odpískal faul.

Plzeň dostala soupeře pod tlak, na branku hostů se valil jeden útok za druhým.

V závěru poločasu se Viktoria dočkala. Nejdříve Kovaříkovu bombu k tyči vyrazil Hruška nohama na roh. Rohový kop zahrával Horváth, míč vrátil před branku hlavou Procházka a druhý ze stoperů, Hejda, hlavou blízka posunul míč do sítě. Byl to první ligový gól Hejdy v barvách Viktorie.

V úvodu druhé půle mohla Plzeň své vedení zvýšit. Procházka poslal z rohového kopu míč na hlavu Bakoše a jeho střelu vyrazil akrobaticky v pádu Hruška.

Další velká šance Plzně přišla přesně po hodině hry. Horváthům přímý kop vyboxoval Hruška jen k rozběhnutému Daridovi, jenže plzeňský záložník ze dvanácti metrů poslal míč vysoko nad.

V 70. minutě se opět vyznamenal nejlepší hráč Příbrami, brankář Hruška. Po rychlé akci centroval před branku Řezník a střelu střídajícího Rajtorala z vyložené pozice Hruška vyrazil.

O sedm minut později Dosan Arena jásala podruhé. Horváthům rohový kop poslal vlastní sítě hlavou Střihavka a Plzeň vedla o dva góly.

V závěru zápasu téměř devět tisíc diváků skandovalo jméno trenéra Viktorie Pavla Vrby a tleskalo zasloužené výhře domácího týmu. „Tak jsme první, no a co," znělo z kotle fanoušků Viktorie.

FC Viktoria Plzeň – 1. FK Příbram 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 41. Hejda, 77. vlastní Střihavka. Rozhodčí: Jílek – Mencl, Blažej. ŽK: Dejmek, Valenta, Tarcal. Diváci: 8812.

Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Darida, Horváth – Ďuriš (68. Rajtoral), Kolář (72. Tecl), Kovařík (88. Fillo) – Bakoš. Trenér: Vrba.

Příbram: Hruška – Jugas, Dejmek, Mišun, Pleško – Pilík, Tarcal, Alenezi, Koukal, Valenta (70. Krbeček) – Střihavka. Trenér: Straka.