Viktoria jásá, porazila Spartu

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve šlágru dvacátého kola Gambrinus ligy pražskou Spartou 1:0 a svému pronásledovateli odskočili v čele tabulky na pět bodů. Jedinou branku vstřelil z přímého kopu v 16. minutě domácí kapitán Pavel Horváth.

12.3.2011

FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 1:0Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

První velkou šanci zápasu měla už ve čtvrté minutě Plzeň. Horváth našel v šestnáctce Sparty volného Rezka, ten se zbavil obránce a jeho umístěnou střelu tečoval v poslední chvíli na roh Řepka.

Po čtvrthodině hry prošel Ďuriš neohroženě až před šestnáctku, kde ho nedovoleným zákrokem zastavili obránci Sparty. Sudí nařídil přímý kop a Horváth z osmnácti metrů parádní trefou přes zeď poslal míč od břevna do branky a vyprodané Štruncovy sady jásaly.

Plzeň dál útočila a ve 22. minutě měla další velkou příležitost. Na Horváthům centr z přímého kopu vyskočil před brankou Sparty nejvýše Neuwirth, ale hlavou mířil nad břevno.

Po půlhodině hry bylo živo za plzeňskou brankou, kam naházeli sparťanští fanoušci světlice a dýmovnice a hasiči měli práci.

Až v závěru prvního poločasu se dostala do první velké šance Sparta a mohla vyrovnat. Po umístěné střele Brabce hlavou ale plzeňský gólman Pavlík tygřím skokem míč u tyče zázračně vyrazil.

A když v předposlední minutě první půle hlavičkoval zblízka nad břevno Kweuke, Plzeň šla do kabin zaslouženě s jednobrankovým náskokem.

Sparťanský kouč Hašek posílil do druhého poločasu ofenzivu, ze hřiště stáhnul defenzivního záložníka Abenu a do hry poslal útočníka Pekharta. Sparta měla míč častěji na svých kopačkách, ale Plzeň pozorně bránila a soupeře do šancí nepouštěla.

Ani jedno z mužstev si ve druhé půli nevytvořilo vyloženou příležitost a Plzeň, které chyběli potrestaní Petržela s Jiráčkem, slavila po takticky bezchybném výkonu zasloužené vítězství. Na domácím trávníku tak porazila Spartu po dlouhých šestnácti letech.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 16. Horváth. Rozhodčí: Zelinka – Kordula, Pelikán. ŽK: Trapp, Horváth, Rezek, Pavlík – Kadlec, Abena, Podaný, Pamič,Vacek, Řepka.

Viktoria: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský – Ďuriš, Trapp, Horváth (90. Ševinský), Kolář, Rezek (88. Brezinský) – Bakoš (76. Fillo). Trenér: Vrba.

Sparta: Blažek – Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič – Kadlec (80. Kerič), Matějovský, Abena (46.Pekhart), Vacek, Podaný (64. Zeman) – Kweuke. Trenér. Hašek.

12.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici.

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let.