Kanonádu Viktorie odnesl nováček sedmi góly

Plzeň /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Plzně rozdrtili Ústí nad Labem 7:0 a dál suverénně kralují první Gambrinus lize. Zápas sledovalo na tribunách 7425 diváků

12.9.2010 2

Jan Rezek (na archivní fotografii v červeném) byl jediným střelcem gólu celého utkání. Díky jeho penaltovému kopu Viktoria na Slávii zvítězilaFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Fotbalový koncert sledovali v neděli diváci na Městském stadionu ve Štruncových sadech v Plzni. Domácí Viktoria rozdrtila v utkání osmého kola Gambrinus ligy nováčka z Ústí nad Labem vysoko 7:0 a upevnila si vedení v tabulce.

Viktoria předváděla rychlý kombinační fotbal a soupeře dostala pod velký tlak.

Už ve čtvrté minutě založil rychlou akci Petržela, přihrál Bakošovi a ten našel před brankou volného Koláře, který snadno překonal ústeckého gólmana Nováka.

Potom vystrčilo růžky poprvé a naposledy Ústí nad Labem. Zkušený zadák Tomáš Janů napřáhl k ostré střele a míč jen o metr minul levou tyč Pavlíkovy branky.

Pak už ale střílela jen Plzeň. Ve 27. minutě využil Bakoš hrubky Zachariáše a přízemní střelou překonal Nováka.

Slovenský útočník Viktorie, hrající s velkou chutí, byl i u třetího gólu domácích, když vysunul dopředu Petrželu a ten prudkou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 3:0.

V závěru prvního poločasu v šestnáctce hostí Valenta fauloval Koláře a nařízenou penaltu proměnil kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Plzeň vstoupila skvěle i do druhé půle. Čtyři minuty po přestávce překonal mazácky ústeckého brankáře z téměř nulového úhlu obránce Limberský.

A kanonáda Plzeňanů pokračovala i nadále. V 58. minutě zacentroval před branku Petržela a Kolář hlavou vstřelil šestý gól. Sedmou ránu zasadil zdrcenému nováčkovi Navrátil, když hlavou usměrnil do sítě míč po přímém kopu Horvátha.

Rekordní návštěva v nové sezoně ve Štruncových sadech (7425 diváků) vyprovodila fotbalisty Viktorie ve stoje potleskem do kabin.

Kouč hostů Svatopluk Habanec přijal debakl svého mužstva smířeně. „Plzeň je soupeřem nad naše síly, jeho cíle jsou úplně jinde než naše. Dostali jsme brzy gól, už ve čtvrté minutě, a soupeř i fanoušci se tak bohužel pro nás dostali do obrátek. Potom přišly další góly a my byli absolutně bez šance na dobrý výsledek. Jenom mě mrzí, že jsme neproměnili za stavu 0:1 šanci po střele Tomáše Janů, možná by se první poločas vyvíjel jinak. Plzeň ale vyhrála naprosto zaslouženě, dokonale nás přejela,“ konstatoval po utkání trenér Ústí nad Labem Svatopluk Habanec.

Domácí kouč Pavel Vrba po utkání zářil spokojeností. Radost měl nejen z výsledku a výkonu svého týmu, ale také z rekordní návštěvy. Před utkáním si přál, aby na Ústí přišlo alespoň šest tisíc diváků, ale návštěva předčila nakonec jeho očekávání.

„Jsem moc rád, že jsem zažil jako trenér v Plzni zaplněný stadion a opravdovou fotbalovou atmosféru. Věřím že se fanoušci namlsali a přijdou v takovém počtu i příště. Diváci výrazně přispěli k našemu vysokému vítězství,“ děkoval zaplněným ochozům kouč Viktorie Pavel Vrba.

Slova chvály měl kouč Západočechů i k výkonu svého mužstva. „Těší mě, že jsme domácímu publiku předvedli náš útočný fotbal. Těší mě také, že jsme navázali na náš úterní výkon v poháru proti Mostu a fanoušci dnes viděli sedm gólů,“ dodal Pavel Vrba.

Viktoria Plzeň - Ústí nad Labem 7:0 (4:0)

Branky: 4. a 58. Kolář, 26. Bakoš, 34. Petržela, 43. Horváth z pen., 49. Limberský, 67. Navrátil. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Ubias. ŽK: Valenta (Ústí). Diváci: 7425 (vyprodáno).

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň (46. Ševinský), Limberský (55. Jiráček) - Petržela, Kolář, Rada, Horváth, Rezek - Bakoš (69. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Ústí n. Labem: Novák - Polák, Džuban, M. Valenta, Janů - Franc (76. Hyčka), Doležal (60. Kraut), Zachariáš, Martykán, Volek (46. Benčík) - Jindráček. Trenér: Habanec.