Postup Plzně v poháru pečetil Rezek

Plzeň, Vlašim/AKTUALIZOVÁNO/ -Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli ve středu v pohárovém zápase ve Vlašimi nad druholigovým nováčkem 3:1 a zajistili si tak postup do třetího kola Ondrášovka Cupu.

2.9.2009

Milan Petržela z Viktorie Plzeň uniká domácího Martinu Schusterovi ve středečním utkání druhého kola Ondrášovky Cupu ve VlašimiFoto: FCV/Jaromír Pech

Domácí fotbalisté před dvanácti stovkami diváků začali bez respektu a často se pokoušeli o střelbu. Na konci první půlhodiny hry jim to vyšlo, Borák střelou k pravé tyči překonal plzeňského gólmana Ticháčka.

Plzeň se ale z inkasované branky brzy oklepala a sedm minut před koncem první půle bylo vyrovnáno. Limberský přihrál Střihavkovi a ten pohotovou střelou k levé tyči překonal vlašimského gólmana Tomu.

Po obrátce začala Plzeň velmi aktivně a brzy se dočkala další branky. V 51. minutě po akci Petržely a Bakoše nasměroval míč do vlastní branky vlašimský Marek Nešpor.

Viktoria měla v průběhu druhého poločasu i další šance, ale hlavičky Limberského a Navrátila skončily nad břevnem a Střihavkovu ránu chytil brankář Toma.

Po hodině hry poslal trenér Viktorie Pavel Vrba na trávník Rezka a měl šťastnou ruku. Střídající záložník zpracoval v 66. minutě přihrávku Jiráčka a nádhernou střelou pod břevno zpečetil postup Viktorie do třetího kola Ondrášovka Cupu.

„Bylo to typické pohárové utkání, kdy se domácí chtěli vytáhnout a nám trochu trvalo, než jsme zapnuli na sto procent. V úvodu jsme promarnili dvě šance a Vlašim nás potom z ojedinělého protiútoku potrestala. Paradoxně nám však inkasovaná branka pomohla.Zlepšili jsme kombinaci a po zásluze vyrovnali,“ viděl první půli kouč Viktorie Pavel Vrba.

Jeho tým po přestávce dvěma góly otočil skóre ve svůj prospěch. „Po třetím gólu jsme ale zvolnili a hráli až příliš profesorský fotbal. Cíl, postup do třetího kola, jsme však splnili,“ dodal plzeňský trenér.

FC Graffin Vlašim – FC Viktoria Plzeň 1:3 (1:1). Branky: 27. Borák – 38. Střihavka, 51. M. Nešpor (vlastní), 66. Rezek. Rozhodčí: Ardeleánu – Pospíšil, Vnuk. ŽK: Borák. Diváci: 1170.
Vlašim: Toma – Veselý, M. Nešpor, Stejskal (70. Křeček), Průcha, Pokorný, Kalabiška, Borák (66. Vebr), Brožík (55. Bálek), D. Nešpor, Schuster.
Plzeň: Ticháček – Ševinský, Navrátil, Bystroň (54. Horváth), Limberský – Petržela, Rada, Kolář (73. Rajtoral), Jiráček – Bakoš (61. Rezek), Střihavka.

2.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Na snímku je fotbalgolfové hřiště v Německu. Podobné se připravuje na Košutce v Plzni.

V Plzni vzniká fotbalgolfové hřiště, zahraje si i veřejnost

Dodávka nabourala do stromu, pro spolujezdce letěl vrtulník

Tipy pro miniaturní zahradu

Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.