Viktoria přivezla ze Slovácka čtyři body

Plzeň - Fotbaloví dorostenci Viktorie Plzeň si o víkendu vedli úspěšně v celostátní lize. Starší dorost vyhrál na hřišti 1. FC Slovácko 1:0 a mladší remizoval 3:3.

10.5.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

V utkání staršího dorostu měla Plzeň více ze hry už v prvním poločase, ale až na nevyužitou hlavičku Chmiela po rohovém kopu si další příležitosti nevypracovala.

Tři minuty po přestávce už měli hosté důvod k radosti. Rohový kop prodloužil hlavou Štípek na zadní tyč a tam se střelou pod břevno prosadil důrazný Štefl.

Plzeň měla hru plně ve své moci a vytvářela si jednu gólovou příležitost za druhou. Po hodině hry se ocitl po přihrávce Manduly ve velké šanci Filinger, jenže brankář Hečo jeho střelu z osmi metrů zneškodnil.

V 67. minutě obešel Štípek tři hráče soupeře, jeho přihrávku z úhlu před branku na zcela volného Mandulu však gólman Slovácka chytil.

Brankář Hečo byl nejlepším hráčem domácích, v 78. minutě chytil sólové nájezdy Manduly a dvě minuty před koncem zlikvidoval i samostatný únik Krmenčíka.

Domácí se dostali do šance v závěru zápasu, ale Jelečko mířil naštěstí pro Plzeň nad břevno Mandousovy branky.

„Po herní stránce jsem s výkonem týmu spokojen, soupeře jsme zejména ve druhém poločase přehrávali. Vyhráli jsme zaslouženě, škoda jen nevyužitých šancí, mohli jsme dát čtyři branky,“ uvedl kouč Viktorie Jiří Kohout.

Mladší dorost soupeře přehrával, ale inkasoval z brejků bránícího soupeře. Plzeň prohrávala už 0:2, podařilo se jí ale vyrovnat. Domácí šli z brejku znovu do vedení, Viktoria však stačila srovnat pět minut před koncem Lukešem.

Starší dorost: 1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 48. Štefl.

Viktoria: Mandous – Aubrecht, Štefl, Růžička, Kubek – Štípek (85. Ulč), Filinger, Hrošovský (76. Karlíček), Beránek – Madula, Chmiel (55. Krmenčík). Trenér: Jiří Kohout.

Mladší dorost: 1. FC Slovácko FC Viktoria Plzeň 3:3 (2:2)

Branky Viktorie: Lukeš 2, Kyndl.

Viktoria: Bouzek – Kováč, Bečka (50. Končal), Vaníček, Vaňous (20. Hošťálek) – Hamerník, Kyndl, Krčál – Rusňák, Lukeš, Sýkora (60. Ruda). Tenér: Jiří Žilák.

10.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Michal Krmenčík z Plzně (vpravo) proti FCSB.

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Trenér Pavel Vrba.

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Plzeň – Dvanáctý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni.

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Chomutov, Plzeň – Odveta za úterní porážku v Plzni hokejové Škodovce na ledě Pirátů vyšla.