Viktoria přišla o vítězství nad Slavií až v závěru

Praha, Plzeň - V dalším přípravném zápase remizovali fotbalisté FC Viktorie Plzeň na Slavii 3:3

17.6.2010

Fotbalisté FC Viktorie Plzeň remizovali v Praze se Slavií 3:3. K dobrému výkonu hostů přispěla i jedna z nových posil plzeňského týmu Martin Hruška (vpravo). Foto: FCV/Jaromír Pech

Remízou 3:3 skončil středeční duel mezi Slavií a Viktorií Plzeň v tréninkovém areálu v Edenu.

Na dvě stovky fanoušků vidělo v Edenu atraktivní utkání plné gólů a brankových příležitostí. Na začátku utkání byli aktivnější domácí, ale ztroskotali na pozorném Ticháčkovi. Na druhé straně zahrozil dvakrát po přihrávkách Limberského a Bakoše rychlonohý Petržela. Po půlhodině se skóre poprvé měnilo. Nejprve vychytal Vlčka v sólovém úniku Ticháček, ve stejné situaci se na druhé straně po přihrávce Jiráčka ocitl Tatanašvili a technickým obloučkem otevřel účet zápasu.

Ve druhém dějství nastoupily oba týmy v kompletně pozměněných sestavách. V 55. minutě se mohli domácí radovat z vyrovnání. Po rohovém kopu a následném zmatku se nejlépe zorientoval Contriste. Poté však začaly úřadovat ´mladé pušky´ v útoku Viktorie. Nejprve se po nahrávce aktivního Rezka prosadil tečovanou střelou Vaněček, o dvě minuty později pak Hora vystihl nepřesnou rozehrávku Slavie a samostatný únik zakončil přesnou střelou k tyči. Viktoriáni byli i poté lepším týmem, několik nadějných akcí však nedotáhli a přišel trest. Dvakrát se v závěrečné pětiminutovce prosadil argentinský sniper a srovnal na konečných 3:3.

SK Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 3:3 (0:1, branky: 55., 85. a 90. Contriste – 35. Tatanašvili, 70. Vaněček, 72. Hora).
FC Viktoria – I. poločas: Ticháček – Limberský, Ševinský, Lafrance, Jiráček – Petržela, Horváth, Rada, Hruška – Tatanašvili, Bakoš. II. poločas: Daněk – Rajtoral, Halama, Navrátil, Rožman – Rodrigues, Kolář, Rýdel, Rezek – Hora, Vaněček.