Viktoria Plzeň rozstřílela v poháru Hlavici

PLZEŇ - Prvoligoví fotbalisté Viktorie Plzeň neponechali nic náhodě a postoupili do jarního čtvrtfinále Poháru Českomoravského fotbalového svazu. Ve středu zvítězili v utkání čtvrtého kola nad třetiligovým celkem SK Hlavice vysoko 7:1.

29.10.2008

Útočník Viktorie Plzeň Jan Rezek přispěl k výhře svého týmu 3:2 v Libeci dvěma gólyFoto: FCV/Jaromír Pech

Západočeši tak nedopustili žádné překvapení na svůj účet. Hlavice totiž ve druhém kole vyřadila na penalty z Poháru ČMFS prvoligovou Mladou Boleslav. „Vyřazení Mladé Boleslavi budí respekt, ale my hrajeme první ligu a soupeř třetí. Naší povinností je postoupit,“ uvedl už před utkáním trenér Viktorie Pavel Vrba, který šetřil na ligové utkání proti Jablonci kapitána mužstva Pavla Horvátha.

Plzeň vstoupila do zápasu aktivně a netajila se s cílem vybojovat si postup do dalšího kola. Zabránit ji v tom nemohl soupeř ani promáčený trávník.

Skóre otevřel v 16. minutě Jiráček, druhý gól přidal ve 21. minutě Rezek z pokutového kopu. Penaltu nařídil sudí Kocourek po faulu právě na Rezka. Třetí gól zaznamenal ve 33. minutě Kolář po akci Rezka a přihrávce Mliky. Domácí snížili na rozdíl dvou branek ve 37. minutě gólem z penalty exsparťanem Flachbartem.

Ve druhém poločase pokračovala herní převaha Západočechů. V 61. minutě vstřelil čtvrtý gól střídající Petržela a pátou branku a svou druhou v zápase zaznamenal Rezek po přihrávce Jiráčka. Střeleckou i herní exhibici Viktorie korunoval šestou brankou Petržela a účet zápasu uzavřel v poslední minutě sedmou trefou Kolář.

SK Hlavice – FC Viktoria Plzeň 1:7 (1:3)

Branky: 37 Flachbart (PK) – 16. Jiráček, 21. (PK) a 70. Rezek, 33. a 90. Kolář, 61. a 78. Petržela. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Koval. ŽK: Corea, Gabriel, Martínek (všichni Hlavice). Diváci: 500.

Hlavice: Bejr - Flachbart, Gabriel, Charuza, Čáranec - Koblížek (46. Herodes) - Mizera (46. Dido), Martínek, Corea, Kulhánek – Chrdle (72. Gnahoui).

Plzeň: Poštulka - Halama (58. Petržela), Rada, Hochmeister, Jiráček - Limberský, Kolář, Trapp, T. Krbeček, Rezek (71. Lecjaks) - Mlika (54. Tatanašvili).

29.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic (vlevo) se snaží přejít přes jabloneckého obránce Matěje Hanouska.

Kopic: S vedrem se musíme vypořádat

Minipozemek u Globusu možná čeká vyvlastnění

Pohotovosti v kraji dostanou přidáno

Plzeňský kraj – Hejtmanství začíná hledat lékaře pro nadcházející tři roky.

Maminka Eva: Natáčení je hezká vzpomínka pro nás i pro dceru

Plzeňsko - Psal se pátek 17. února 2017, přibližně půl páté ráno, když Evě Spurné z Pernarce na severním Plzeňsku začaly kontrakce.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".