Viktoria Plzeň nechala body na Hané

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň podlehli v neděli v Olomouci 0:1. Jediný gól vstřelil ve 34. minutě Hubník, v 74. minutě neproměnil penaltu plzeňský kapitán Horváth.

11.4.2010

Záložník Viktorie Plzeň Tomáš Rada se probíjí obranou soupeře v nedělním utkání fotbalové Gambrinus ligy v OlomouciFoto: FCV/Jaromír Pech

První šance zápasu se zrodila v úvodní minutě, kdy domácí Hubník trefil z úhlu tyč Ticháčkovy branky. Aktivně hrající Plzeň předváděla kombinační fotbal a měla velkou příležitost po čtvrthodině hry. Po přímém kopu Horvátha nejdříve Střihavka hlavičkoval do levé tyče a odražený míč poslal vzápětí do pravé tyče stoper Bystroň.

Plzeň nevyužité stoprocentní šance litovala ve 34. minutě, kdy důrazný Hubník v souboji s brankářem Ticháčkem protlačil míč za brankovou čáru a otevřel skóre.

Plzeň měla obrovskou šanci k vyrovnání ve druhém poločase, kdy Janotka fauloval v šestnáctce Petrželu a sudí Královec nařídil pokutový kop. Olomoucký gólman Blaha ale Horváthovu střelu vyrazil a domácí výhru uhájili.

Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň 1:0

Poločas: 0:0. Branka: 34. Hubník. Rozhodčí: Královec – Gallo, Jiřík. ŽK: Heidenreich, Bayer – Limberský. Diváci: 3372.

Olomouc: Blaha – Janotka, Škerle, Komárek, Heidenreich – Bajer, Rossi, Kaščák, Hořava (86. Jan Navrátil) – Šultes (79. Petr), Hubník (66. Ordoš). Trenér: Psotka. Plzeň: Ticháček – Rajtoral, Jakub Navrátil, Bystroň, Limberský – Petržela, Horváth, Rada (79. Lecjaks), Kolář (86. Rýdel) – Bakoš, Střihavka (62. Rezek). Trenér: Vrba.