Západočeši nastoupili na Hané bez zraněného kapitána Horvátha, ale od začátku hráli bez respektu a snažili se o rychlé brejky. Po jednom z nich vypálil tvrdě ze dvaceti metrů k tyči Rezek a olomoucký brankář Drobisz měl velké starosti, aby střelu zneškodnil.

Domácí se dostávali před branku Viktorie nebezpečnými dlouhými pasy, ze kterých dvakrát vytěžil šikovný Schulmeister, ale Poštulka se zaskočit nenechal.
Ve velké šanci se ocitl v 17. minutě Hubník, ale naštěstí pro Plzeň jeho střelu z otočky zastavila tyč Poštulkovy branky.
Nedáš, dostaneš, to se vyplnilo už za čtyři minuty, kdy bleskově zaútočil po levé straně plzeňský Jiráček a nabíhající Tatanašvili jeho centr poslal ze čtyř metrů do odkryté branky – 0:1.

Domácí si do přestávky vytvořili ještě jednu šanci, ale Poštulka si se střelou Melicha pod břevno poradil.
Hanáci se prosadili brzy po přestávce. Na dlouhý pas za plzeňskou obranu si naběhl Schulmeister, zpracoval míč a vyrovnal – 1:1.
Oba týmy potom poněkud slevily z ofenzivního pojetí a už to vypadalo, že si Plzeň odveze z Hané bod. Jenže přišla 82. minuta, kdy fauloval před šestnáctkou Jiráček a střídající Kazár trefil z přímého kopu šibenici plzeňské branky a zajistil Olomouci tři body - 2:1.

V závěru mohl pojistit výhru Sigmy z brejku Hubník, který udělal kličku Poštulkovi, ale netrefil prázdnou branku. Plzni nepomohlo ani střídání, kdy Jiráčka vystřídal útočník Varadi. Hosté sice vytěžili v závěru dva rohové kopy, na vyrovnání už ale nedosáhli.

Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň 2:1 (0:1). Branky: 53. Schulmeister, 82. Kazár – 21. Tatanašvili. Rozhodčí: Kovařík – Hojsík, Jiřík. ŽK: Komárek, Schulmeister, Drobisz – Jiráček, Tatanašvili, Smola. Diváci: 4849.

Olomouc: Drobisz – Škerle, Šuškavčevič, Komárek, Heidenreich (69. Kazár) – M. Hubník, Kaščák, Melinho, Hořava – Schulmeister, Ordoš (62. Janotka).
Plzeň: Poštulka – Limberský, Navrátil, Rada, Smola – Petržela (61. Vaculík), Trapp, Rezek, Jiráček (85. Varadi), Lecjaks (69. Halama) – Tatanašvili.