Viktoria Plzeň hrála v poháru na Spartě bez branek

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň ve čtvrtek v Praze remizovali 0:0 v prvním čtvrtfinálovém utkání Poháru ČMFS se Spartou 0:0.

9.4.2009

Petr Jiráček z Viktorie Plzeň (vpravo) bojuje o míč se soupeřem v utkání čtvrtfinále Poháru ČMFS v Praze se Spartou, vlevo přihlíží Jan LecjaksFoto: FCV/Jaromír Pech

Oba týmy měly v prvním poločase po jedné velké šanci. V 27. minutě šel plzeňský útočník Krbeček sám na brankáře Blažka, ale sparťanský gólman jeho střelu k pravé tyči vytáhl na roh.

Čtyři minuty před přestávkou ostře vypálil pod břevno Berger, jenže brankář Daněk jeho bombu vyrazil bravurně nad břevno.

I po přestávce byla velmi blízko ke gólu jako první Plzeň. Horváth poslal v 65. minutě před branku Sparty přesný centr, na něj si vyskočil urostlý stoper Májovský a poslal hlavou míč do tyče.

Šanci měli v závěru zápasu i domácí. Wilfried pálil v pokutovém území na plzeňskou branku, ale krajní obránce Lecjaks ji obětavě srazil tělem mimo branku.

Odveta čtvrtfinále poháru ČMFS se hraje ve středu 22. dubna v Plzni.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Jech – Kovařík, Urban. ŽK: Huber, Wilfried, Pamič – Hájovský, Horváth. Diváci: 1393.

Sparta: Blažek: Kušnír, Huber, Řepka, Pamič – Kulič, Kucka, Kladrubský (72. Vacek), Berger (46. Wilfried) – Matušovič (62. Zeman), Holenda.

Plzeň: Daněk – Ševinský, Hájovský, Halama, Lecjaks – Petržela (87. Tatanašvili), Kolář, Horváth, Jiráček – Krbeček (82. Rada), Varadi (71. Mlika).