Viktoria Plzeň hrála v poháru na Spartě bez branek

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň ve čtvrtek v Praze remizovali 0:0 v prvním čtvrtfinálovém utkání Poháru ČMFS se Spartou 0:0.

9.4.2009

Petr Jiráček z Viktorie Plzeň (vpravo) bojuje o míč se soupeřem v utkání čtvrtfinále Poháru ČMFS v Praze se Spartou, vlevo přihlíží Jan LecjaksFoto: FCV/Jaromír Pech

Oba týmy měly v prvním poločase po jedné velké šanci. V 27. minutě šel plzeňský útočník Krbeček sám na brankáře Blažka, ale sparťanský gólman jeho střelu k pravé tyči vytáhl na roh.

Čtyři minuty před přestávkou ostře vypálil pod břevno Berger, jenže brankář Daněk jeho bombu vyrazil bravurně nad břevno.

I po přestávce byla velmi blízko ke gólu jako první Plzeň. Horváth poslal v 65. minutě před branku Sparty přesný centr, na něj si vyskočil urostlý stoper Májovský a poslal hlavou míč do tyče.

Šanci měli v závěru zápasu i domácí. Wilfried pálil v pokutovém území na plzeňskou branku, ale krajní obránce Lecjaks ji obětavě srazil tělem mimo branku.

Odveta čtvrtfinále poháru ČMFS se hraje ve středu 22. dubna v Plzni.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: Jech – Kovařík, Urban. ŽK: Huber, Wilfried, Pamič – Hájovský, Horváth. Diváci: 1393.

Sparta: Blažek: Kušnír, Huber, Řepka, Pamič – Kulič, Kucka, Kladrubský (72. Vacek), Berger (46. Wilfried) – Matušovič (62. Zeman), Holenda.

Plzeň: Daněk – Ševinský, Hájovský, Halama, Lecjaks – Petržela (87. Tatanašvili), Kolář, Horváth, Jiráček – Krbeček (82. Rada), Varadi (71. Mlika).

9.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Plzeň očima Kamily Frumertové Kikinčukové
4

Václav Pejsar

Pejsar: Dostanou přes hubu. Venca je vtipnej, vzkázal Šour

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.