Start do nového ročníku Synot ligy úspěšně zvládli, porazili Slavii Praha 2:1. Teď ale musí fotbalisté Viktorie Plzeň rychle přehodit výhybku a upřít své myšlenky k velkému cíli – návratu do pohárové Evropy.

„Chceme pokračovat v úspěšném tažení, které v Plzni začalo před několika lety. Naším cílem je hrát skupinovou fázi evropských pohárů," prohlásil jednoznačně těsně před začátkem sezony Tomáš Paclík, majitel a prezident FC Viktoria Plzeň.
První krok za vytouženou metou mohou svěřenci trenéra Miroslava Koubka udělat už v úterý v Izraeli. Ve sluncem rozpáleném Tel Avivu je večer proti domácímu Maccabi čeká první utkání třetího předkola Ligy mistrů.

Ano. Viktoria generálku na zápas s Maccabi proti Slavii výsledkově zvládla, výhra dodá týmu v úvodu sezony potřebný klid.

Trenér Koubek ale sám nejlépe ví, že výkon týmu zejména ve druhé půli nebyl bez chyb. „První půli jsme měli proti dobře bránící Slavii pod kontrolou. Druhý poločas jsme nehráli dobře, ztratili jsme klid a začali chybovat. Prohráli jsme několik soubojů a kazili jednoduché přihrávky," vytýkal týmu kouč.

Na vyprodaném Bloomfield Stadium v Tel Avivu to však bude úplně jiná káva.

„Tam by tento výkon nestačil. Čeká nás vynikající soupeř s výbornou ofenzivou. Musíme být lepší než proti Slavii ve druhém poločase, který se mi nelíbil," prohlásil bez obalu trenér Koubek.

Zkušený kouč, který přivedl v minulé sezoně Viktorii k titulu, oživil hru svého mužstva v době náporu Slavie postupně trojím střídáním. Vaněk a zejména pak rychlíci Mahmutovič s Petrželou hru Viktorie patřičně rozhýbali a výrazně zrychlili.
Rychlí brejkoví hráči. Možná jeden z receptů, jak čelit zítra večer na stadionu v Tel Avivu velké ofenzivní síle Maccabi, zítřejšího soupeře Viktorie.

„Poznatky ze zápasu se Slavií jsou směrem k úterku cenné," potvrdil kouč.

A jaký byl víkendový program viktoriánů po páteční úspěšné premiéře nového ročníku Synot ligy se Slavií Praha? Hned po utkání regenerace, v sobotu pak trénink. A v neděli? „Ta je vyhražena taktické přípravě na úterní utkání," uvedl trenér Viktorie Miroslav Koubek.

Viktoria vyrazila do Izraele v pondělí v osm hodin ráno, kdy se letecký speciál s hráči, realizačním týmem, vedením a partnery klubu na palubě odrazil ze startovací plochy letiště Václava Havla v Praze.

Pro zajímavost – na pražském letišti se fotbalisté Viktorie Plzeň potkají se svým největším rivalem, Spartou. Pražané totiž ze stejného terminálu a ve stejný čas odlétali do Moskvy k utkání s CSKA.

Let z Prahy do izraelského Tel Avivu by měl trvat zhruba tři a půl hodiny. Po příletu následuje zrychlené odbavení a okamžitý přesun do hotelu, kde hráče čeká oběd a následný odpočinek.

Večer od 18.30 hodin středoevropského času si Viktoria vyzkouší trávník Bloomfieldu Stadium při předzápasovém tréninku, který bude prvních patnáct minut přístupný i zástupcům médií.

Prostředí stadionu s kapacitou není fotbalistům Viktorie neznámé. Před necelými třemi lety si tady zahráli proti Hapoelu Tel Aviv, městskému rivalovi Maccabi, v utkání skupiny Evropské ligy. Zápas tehdy skončil vítězstvím Západočechů 2:1.

Napodobí v úterý viktoriáni svoji první misi na Bloomfield Stadium?