Viktoria se loučila porážkou

Plzeň – Ani ve svém posledním vystoupení na mezinárodním turnaji Copa del Sol nedokázali fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězit.

4.2.2011 2

Ilustrační fotoFoto: Antonín Bělonožník

Po porážkách 1:2 s ukrajinským Šachtarem Doněck a rumunským celkem FC Sportul Studentesc Bukurešť 1:4 v pátek podlehli po bezbrankovém prvním poločase dalšímu rumunskému celku, Rapidu Bukurešť, 0:1.

Jediný gól utkání vstřelil v 65. minutě z pokutového kopu Herea. Čtvrtý celek rumunské první ligy dohrával závěr utkání o deseti hráčích v poli, v 89. minutě byl vyloučen Tavares.

„Do utkání jsme vstoupili lépe a prvních pětadvacet minut jsme byli fotbalovějším týmem. Po obrátce se hra vyrovnala a soupeř vstřelil gól z ojedinělé akce. V závěru zápasu na hráče dolehla únava z náročného programu, stále trénujeme dvoufázově. Přes to, že jsme měli převahu, vyrovnat se nám už nepodařilo,“ litoval po utkání trenér Viktorie Pavel Vrba.

Výprava fotbalistů Viktorie se vydá na cestu do vlasti v sobotu krátce před polednem, do Plzně by měla dorazit v nočních hodinách.

FC Viktoria Plzeň – FC Rapid Bukurešť 0:1

Poločas: 0:0. Branka: 65. Herea. ČK: 89. Tavares (Bukurešť).

Sestava Viktorie: Ticháček – Rajtoral (46. Jiráček), Bystroň, Neuwirth, Limberský – Petržela (65. Krmenčík), Trapp, Horváth, Rezek (79. Štípek) – Fillo (46. Kolář), Ďuriš (46. Bakoš). Trenér: Pavel Vrba.