Vejprnice vyhrály na Petříně

Plzeň – Překvapením 8. kola plzeňské Ligy starých gard bylo vítězství Košutky na Letné, nečekala se ani výhra Vejprnic na Petříně.

27.5.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V dalších zápasech zvítězili favorité. Vedoucí Černice porazily v kvalitním zápase SK 1894, doubravecké derby vyhrál Rapid a Smíchov přestřílel Slavii. V souboji posledních týmů vysoko vyhrály Vodní stavby nad Karlovem.

Střelecky se dařilo Ronešovi a Řežábovi, kteří vstřelili shodně čtyři branky, Princl zaznamenal hattrick.

K tahákům 9. kola patří slovanské derby SK 1894 – ZČE a Smíchov – Letná.

Senco – Rapid 1:7 (1:0, branky: P. Pomp – Řežáb 4, Bican, Hnízdil, Baroch). Hosté měli v první půli neplodnou převahu. Domácí hrozili z rychlých brejků a Pomp po krásném průniku zajistil Senku překvapivé vedení. O výsledku se rozhodlo v úvodu druhého dějství, když Rapid za devět minut vstřelil pět gólů.

Slavia – Smíchov 4:6 (2:4, branky: Princl 3, Šatra – Jandoš 2, Prokš, J. Fiala, Labuda, Ranc). Přes velké vedro se hrálo svižné, pohledné utkání s mírnou převahou hostí.

Černice – SK 1894 4:0 (2:0, branky: Mojseňuk, Šlajs, Kerner, Záveský). Hrál se oboustranně pěkný fotbal s řadou šancí na obou stranách. Hosté vyšli střelecky naprázdno, protože v brance domácích podal skvělý výkon Anders.

ZČE – Vejprnice 2:4 (2:3, branky: Pešík, D. Vacek – Karpíšek 2, Velkoborský, Horník). Hosté se po rychle obdržených brankách v úvodu zápasu probrali a do přestávky otočili skóre. Po přestávce přidali Vejprničtí ještě jednu branku a výhru si pohlídali.

Letná – Košutka 2:4 (0:2, branky: Rada 2 – Sopr 2, Pašek, Doležal). Hosté měli v první půli navrch a zaslouženě vedli. Po přestávce Letná přidala, měla převahu, ale hosté trestali domácí obranu z rychlých brejků.

VS – Karlov 10:3 (4:2, branky Roneš 4, Štolka 2, Dytrych 2, Přibáň, Matoušek – Popule 2, Tomrdle). Hosté přijeli jen s deseti hráči a drželi krok s domácími pouze do přestávky. Po změně stran se vinou zranění jejich kádr ještě ztenčil a domácí hru zcela ovládli.

Střelci: 17 – Rada (Letná), 13 – Karpíšek (Vejprnice), 12 – Baroch (Rapid), 11 – Stoilov (Černice), 10 – Roneš (VS), 9 – Jandoš (Smíchov), Prokš (Smíchov), 8 – Korda (Rapid), Dobrý (Letná), 7 – Faist (Rapid), Mojseňuk (Černice).

Program 9. kola – dnes 18.00: Rapid – Slavia. Středa 18.00: Vejprnice – Senco, 18.30: Košutka – VS, SK 1894 – ZČE. Čtvrtek 18.00: Smíchov – Letná. 10. kolo – pondělí 18.00: Karlov – Košutka. ⋌(bar)

Autor: Redakce