Domácí viktoriáni, kteří byli v utkání mírným favoritem, vstoupili do zápasu důrazněji a od prvních minut působili kompaktnějším dojmem. Už v 16. minutě se měnilo poprvé skóre. Po rohovém kopu Dvořáka se hlavou prosadil Vaněček. O čtvrt hodiny později to bylo již 2:0, když stejný hráč zužitkoval centr Beránka. Ve 32. minutě měli s chutí hrající domácí další příležitost, ale František Dvořák mířil vedle. „S prvním poločasem můžeme být spokojeni. Soupeře jsme přehrávali, byli jsme lepším týmem,“ komentoval první část asistent trenéra Martin Lepeška.

I úvod druhé půle patřil viktoriánům. Po osmi minutách hry to byl opět Vaněček, kterého na zadní tyči našel Dvořák a plzeňský forvard uzavřel svůj hattrick – 3:0. O dvě minuty později se situace před brankou Slavie opakovala a opět byl na jejím konci Vaněček, který se ani v tomto případě nemýlil. „Až do stavu 4:0 jsme hráli velice slušně, hráčům nebylo prakticky co vytknout. Jenže potom polevili a přenechali aktivitu soupeři.“ V 61. minutě ve středu hřiště vybojoval míč Smolák a po individuální akci snížil na 4:1. V 70. minutě po brejku upravil na konečných 4:2 křižnou střelou Hájek. „Polevili jsme v soustředění i defenzivní činnosti a jen díky horší produktivitě soupeře jsme ten zápas neztratili,“ zlobil se Lepeška. „Určitě jsme spokojeni se třemi body a výkonem do stavu 4:0, to jsme měli zápas pod kontrolou. Poslední třicetiminutovka z naší strany však byla hodně špatně odehraná.“ V posledním utkání pak čeká Viktorku severočeský Liberec.

FC Viktoria Plzeň B – Slavia Praha B 4:2 (2:0, branky: 16., 31., 53., 55. Vaněček – 61. Smolák, 72. Hájek). Rozhodčí: Kučka – Pešek, Henych. ŽK: 3:1. Diváci: 100.

Viktoria: A. Mandous - Mudra, Růžička, Matas, M. Mandous - Vaněček, J. Dvořák (58. Šlajs), Hoffmann (46. Hrošovský), Beránek - Fr. Dvořák, Mandula (63. Herák).