V Luční padlo osm gólů, Viktoria remizovala

Fotbalisté Viktorie Plzeň doma jen remizovali v přípravě na novou sezonu s druholigovým FK Ústí nad Labem 4:4.

6.7.2016

Záložník Viktorie Plzeň Egon Vůch si kryje míč před dotírajícími hráči FK Ústí nad Labem.Foto: Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Viktoria, hrající stále bez šestice reprezentantů, šla sice už v osmé minutě do vedení brankou Bakoše, pak ale až do konce zápasu doháněla náskok druholigového soupeře. Severočeši, vedení plzeňským trenérem Jiřím Skálou, ještě do přestávky otočili třemi góly skóre ve svůj prospěch.

Po obrátce zavelel k obratu útočník Michel Krmenčík. Nejdříve snížil a pak zařídil penaltu, když byl sražen v šestnáctce soupeře. Pokutový kop napálil Hořava nejdříve do brankáře, ale vyražený míč stačil ještě poslat do sítě.

Běhaví a velmi důrazní hráči Ústí nad Labem ale dál zlobili defenzivu Viktorie a po přímém kopu poslal Severočechy opět do vedení přesnou hlavičkou Peterka.

Remízu zachránil Viktorii v 86. minutě Krmenčík, nejlepší hráč na hřišti.

Ústí vstřelilo v poslední minutě gól, ale sudí jej pro ofsajdové postavení neuznali.

„Na hráčích byla vidět kulminující únava z náročné kondiční přípravy, zbytečně jsme si však zápas zkomplikovali pomalou rozehrávkou. Stále ještě točíme sestavu a nedokázali jsme tím pádem uhlídat standardní situace, z kterých nás soupeř trestal," řekl kouč Viktorie Roman Pivarník, který kvůli zranění postrádal také Vaňka a Holendu.

V sobotu odjíždí Viktoria na soustředění do Rakouska. „Ještě předtím dojde k zúžení kádru, protože se nám do přípravy vrátila šestice reprezentantů. Do Westendorfu odjede 21 až 22 hráčů do pole plus tři brankáři," dodal Roman Pivarník.

FC Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 4:4 (1:3). Branky: 8. Bakoš, 73. Krmenčík, 77. Hořava, 86. Krmenčík – 34. Zeman, 38. Pouček, 45+1. Miskovič, 81. Peterka. Rozhodčí: Mudra.
Viktoria: Bolek – Řezník (46. Rajtoral), Hejda, Piroch (46. Baránek), Matějů – Kučera (46. Hromada), Chrien (46. Hořava) – Kopic (46. Petržela), Suchan, Vůch (46. Kovařík) – Bakoš (46. Krmenčík).
Ústí nad Labem: Zacharda – Zeman (60. Heřman), Peterka, Vaněk (46. Zukič), Šnirc (60. Pícha) – Kateřiňák, Miskovič (60. Barnat) – Moulis (60. Výborný), Jindráček (60. Mysliveček), Leibl (60. Procházka) – Pouček (60. Kozma).

6.7.2016 VSTUP DO DISKUSE

Michal Krmenčík z Plzně (vpravo) proti FCSB.

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Trenér Pavel Vrba.

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Plzeň – Dvanáctý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni.

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Chomutov, Plzeň – Odveta za úterní porážku v Plzni hokejové Škodovce na ledě Pirátů vyšla.