Televizní hvězdy. Kozojedy před kamerami porazily Vysokou Libyni

Kozojedy - Dvanáct stovek diváků přímo u hřiště, další tisíce u televizních obrazovek. Fotbalové utkání IV. třídy Plzeň-sever skupiny B mezi Kozojedy a Vysokou Libyní, které bylo v rámci projektu Můj fotbal živě přenášeno Českou televizí, bavilo. Domácí Kozojedy nakonec zvítězily 4:1 a pojistily si třetí místo v tabulce.

14.5.2017

Fotbalové utkání mezi Kozojedy a Vysokou Libyní, které bylo v rámci projektu Můj fotbal živě přenášeno Českou televizí, diváky bavilo.Foto: Deník/Václav Vacek

Do utkání vlétly lépe Kozojedy. Hned ve druhé minutě si na dalekonosné vhazování naběhl Tomáš Hach a nádherným volejem z hranice vápna poslal domácí do vedení. Kozojedy byly nebezpečnějším celkem i nadále, ve vyložené šanci ale Ondřej Karlíček promáchl. Petr Pánek se však o pár minut později nemýlil. Parádní ranou levačkou poslal svůj tým už do dvoubrankového trháku. A to ještě nebylo vše. Krátce před koncem poločasu se po přihrávce bratra Petra dostal do úniku sedmnáctiletý Martin Pánek a přízemní střelou prostřelil brankáře hostů. Tím se ujal vedení v tabulce nejlepších střelců soutěže, ve které odskočil libyňskému Lukáši Jindrovi. Netrvalo však ani minutu a Jindra rozvlnil síť na druhé straně. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1 pro Kozojedy.

V druhém poločase začali zlobit hosté. Nejprve kozojedského brankáře nedokázal propálit Petr Pacourek, pak se do šance probil čerstvě příchozí Petr Malý. Na hřiště se v dresu Kozojed dostal i Václav Šubrt, PR pracovník Viktorie Plzeň. Ten chvíli po vstupu na trávník v gólové příležitosti vysoko přestřelil, čímž rozesmál Pavla Horvátha a Marka Bakoše, patrony projektu, kteří pomáhali s přípravou domácích. Na střídačce Vysoké Libyně pro změnu operoval Vítězslav Lavička, trenér české reprezentace do jednadvaceti let.

Souboj o korunu nejlepšího střelce pokračoval i nadále. V 72. minutě na jedné straně selhal Jindra. Vzápětí se po skvělé patičce Pavla Volína už podruhé nemýlil Martin Pánek a gólem na 4:1 uzavřel skóre utkání. Vítězslav Lavička tak prohrál sázku s Pavlem Horváthem a musel se v pozápasovém programu starat o občerstvení.

„Zápas měl dobrou úroveň. Domácí byli lepší, bojovnější. My jsme bohužel neproměňovali šance,“ hodnotil utkání libyňský trenér Miroslav Šlechta. Kouč Kozojed Pavel Volín starší mohl být s průběhem duelu o poznání spokojenější. „Jsem za vítězství samozřejmě rád. Druhý poločas byl hodně vyrovnaný, hosté ale v příležitostech selhali,“ řekl. Nejlepší hráčem zápasu byl vyhlášen Pavel Volín mladší. „Hlavně že jsme vyhráli. Po včerejším večeru to bylo náročné, nemohl jsem od dvacáté minuty,“ smál se kozojedský kapitán.

TJ Sokol Kozojedy – Sokol Vysoká Libyně 4:1 (2. T. Hach, 14. P. Pánek, 45. a 73. M. Pánek – 45+1. Jindra)
Rozhodčí: Kříž – Škarda, Chejlava. Počet diváku: 1200.

Sestavy:
Kozojedy: V. Hach - Jiskra, Tichý (70. Folk), T. Hach, Zábranský - Görner (65. Šubrt), P. Volín ml., P. Pánek, Krev (61. M. Hach) - M. Pánek, Karlíček (35. Štol). Trenér: P. Volín st.

Vysoká Libyně: Štrunc - D. Horký, Kučera (84. Bureš), Hubka, Boháč - Janáček (78. Soukup), Hájek (65. Cepek), Kopka (46. A. Horký), Pacourek - Jindra, Šírek (65. Malý). Trenér: M. Šlechta.

Autor: Šimon Tittel