Stod v důležité bitvě dobyl Nepomuk

Plzeňský kraj – Fotbalisté Stodu v 27. kole krajského přeboru přetlačili nováčka z Nepomuku těsně 2:1 a poskočili na třináctou příčku tabulky, soupeř zůstává poslední.

26.5.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

I v oslabeném složení uspěla rokycanská rezerva na hřišti Příkosic, domácí v závěru marně tlačili.

V hodině dvanácté zachránil Horažďovicím remízu Michael Forman, domácí pak přidali druhý bod v penaltovém rozstřelu.

Příkosice – Rokycany B 1:3

Rokycany ve značně improvizované sestavě loupily v Příkosicích. „Měli jsme převahu, soupeř však byl produktivnější. Lisý neproměnil penaltu, v závěru jsme šance řešili příliš křečovitě," glosovala výsledek utkání sekretářka Příkosic Jana Moulisová.

Poločas: 1:2. Branky: 18. Lisý – 30. Bendl, 41. Kořínek PK, 89. Feiferlík. Nejlepší hráči: Papáček – Wohlmuth. Rozhodčí: Červený. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Příkosice: Vaník – Krajdl, Šefl (70. Jandoš), Papáček, Pražák, Komanec, Kohout, Lisý, Vlček, Jedlička (40. Čada), Spěváček (46. Kotnauer). Hrající trenér: Pleticha.

Rokycany B: Wohmuth – Procházka, Hlavsa (70. Černý), Klír, Kořínek, Blecha, Tobrman, Bendl, Havlíček, Feiferlík, Hudeček (63. Spěváček). Hrající trenér: Hudeček.

Horažďovice – H. Bříza 2:2

Utkání v Horažďovicích rozhodl až dramatický rozstřel. „Začali jsme dobře a z první šance dali branku. U hráčů mi chybělo nasazení, v závěru jsme ale se štěstím vyrovnali," hodnotil duel kouč Horažďovic František Melka starší.

PK: 10:9. Poločas: 1:2. Branky: 62. a 90. M. Forman – 15. Sluka, 68. Sedlecký z PK . Nejlepší hráči: Jůda – Sluka. Rozhodčí: Volf. ŽK: 1:3. ČK: 0:1. Diváci: 50.

Horaždovice: Macoun – M. Greger (79. Zdichynec), Šafanda, Vachuška, Stulík (53. Pintíř), Melka, Jůda, Sova, Kotrba, Nauš (53. Vrzal), Forman. Trenér: Melka starší.

H. Bříza: Liška – Šimice, Sedlecký, Rous, Zavadil, Paukner, M. Chocholatý, Frána, Sluka, P. Chocholatý, Mornštajn. Trenér: Michálek.

Luby – Bolevec 0:2

Bolevec se oklepal z debaklu a vyplenil Luby. „První půle byla vyrovnaná, ve druhé nás hosté předčili v důrazu i napadání, my jsme ji vypustili. Soupeř zvítězil zaslouženě," uznal sekretář Lubů Karel Křížek.

Poločas: 0:1 Branky: 64. Pelnář, 67. Bublík. Nejlepší hráči: Kalaš – Pelnář. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

Luby: Kalaš – Voráč (77. Šlajs), Křížek (87. Lejskal), Sýkora, Koželuh, Švátora (64. Kostolanský), Šnour, Voráček (57. Šůs), Turner, Pelouch, Pivoňka. Trenér: Bečka.

Bolevec: Krásl – Kučera (87. Velík), Hibler, Humpál (72. Klečka), Dytrt, Fryček, Bublík, Greif (77. Soukup), Šanoba, Šnaider, Pelnář. Trenér: Votípka.

Nepomuk – Stod 1:2

Stod v důležitém zápase sestřelil Nepomuk a utekl soupeři na rozdíl čtyř bodů.

Poločas: 0:1. Branky: Rous – Terber, Jelínek. Nejlepší hráči: Rous – Jelínek. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 3:0. ČK: 1:0. Diváci: 80.

Sestavy nebyly nahlášeny.

Přeštice – Vejprnice 1:1

V Přešticích se body dělily. „Oboustranně pohledný, vyrovnaný zápas," komentoval vedoucí mužstva Přeštic Pavel Bočan.

PK: 5:4. Poločas: 0:0. Branky: 70. Zdeněk – 72. Grätsch. Nejlepší hráči: Duchek – Lhotka. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 4:1. Diváci: 90.

Přeštice: Rojík – Gruszka, Duchek, Kováč (46. Gerstner), M. Bešta, Bouc, Trdlička, Zdeněk, Vacík, Lambor (80. Havlíček), P. Bešta. Trenér: Kraus.

Vejprnice: Hajžman – Havránek, Sulek, Rada, Šámal, Hora, Lhotka, Kristl (84. Milota), Grätsch, Puhlovský (65. Černý), Paul. Trenér: Dejmek.

Koloveč – Chotíkov 7:3

Koloveč přejela soupeře jako parní válec. „Důležité pro vývoj utkání bylo, že jsme brzy prohrávali. Od té doby jsme začali bojovat a zápas zaslouženě ovládli," vytušil sekretář Kolovče Pavel Kruml.

Poločas: 3:1. Branky: 22. T. Došek, 40., 41., 50. a 60. Pavlík, 48. Tesař, 58. Lucák – 5. Lopata, 68. a 83. Koc. Nejlepší hráči: Pavlík/Tesař – Koc. Rozhodčí: Petržílka. ŽK: 1:0. Diváci: 180.

Koloveč: P. Fillinger – Bukovský (70. M. Fillinger), Tesař, L. Došek, Lucák, Baxa, Černohorský, Šlajs (46. Milota), Pavlík, Kadlec (46. Šperl), T. Došek. Trenér: Hirschl.

Chotíkov: Šídlo – Hulina, Koc, Puchmertl, Scheinherr, Lopata (86. Bříza), M. Míka (80. Prais), Hartl, Pechler, D. Míka. Trenér: Urbánek.

Domažlice B – Holýšov 2:0

Ve vyhroceném zápase uspěli Chodové. „Na začátku jsme byli aktivnější, pak jsme se zatáhli a hosty pouštěli do šancí. V hektickém závěru jsme výhru uhájili," řekl sekretář Domažlic Petr Churý.

Poločas: 1:0. Branky: 27. Kalný, 90. Kasýk. Nejlepší hráči: Waldmann – Majlát. Rozhodčí: F. Cihlář. ŽK: 1:2. ČK: 1:1. Diváci: 110.

Domažlice B: Bratanič (42. Houdek) – Kalný, Tirnbek, Kohout, Kasýk, Waldmann, Morič (60. Jarina – 78. Stróž), Šot, Šinál (46. Hošek), Lešek, Bláha (68. Buršík). Trenér: Fořt.

Holýšov: Míčka – Tyr, Hamerník (87. Vraštil), Vrba (84. Chvojka), Vítek (46. Jeniš – 90. Třeštík), Šobr, Majlát, Schamberger, Lukáš, Šimka (76. Zarucki). Hrající trenér: Míčka.

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.