Tahákem kola bylo utkání Stoda a Chrástu, dvou týmů z předních příček tabulky. Před velmi slušnou návštěvou čtyř set převážně domácích příznivců se hrál pohledný a vyrovnaný fotbal, na branky si ovšem museli počkat až do druhého poločasu. „Chrástečtí se dostali celkem záhy do dvoubrankového vedení, nám se ale podařilo rychle odpovědět. Bohužel v době, kdy náš tlak sílil a byli jsme i blízko k vyrovnání, přišla červená karta pro Hrušku a s ní i konec nadějí,“ zhodnotil stručně dění druhé půle Martin Jelínek, vedoucí stodského mužstva. Ukazatel skóre se v závěru ještě jednou pohnul ve prospěch severoplzeňského celku, který tak dokázal přesilovku zužitkovat. Ba co víc – připravil tak nováčkovi první porážku v soutěži a v tabulce se dostal o příčku před něj.

Výbornou formu v úvodu nejvyšší krajské soutěže potvrzují i nadále Rokycany. V domácím prostředí opět suverénně zvítězily a díky zaváhání doposud vedoucího SK ZČE, se dostaly na vedoucí příčku krajského přeboru.

„Před soupeřem jsme měli respekt, věděli jsme, že nás nečeká vůbec jednoduchý zápas,“ přibližuje Pavel Aubrecht, kouč Rokycan.
Jeho slova se potvrdila v úvodní části, která skončila nerozhodným výsledkem.

„První pětačtyřicetiminutovka byla velmi vyrovnaná, soupeři se rychle podařilo odpovědět na naši vedoucí branku a v závěru poločasu byl nebezpečnější,“ pokračuje Aubrecht.

Nerozhodný stav trval až do 63. minuty, kdy se dokázal ze standardní situace prosadit domácí Jedlička. Deset minut poté přidal další branku Kubík, který ač osamocem, se dokázal prosmýknout mezi dvěma obránci a zvýšit už na 3:1. V závěru pečetil výsledek střelou z voleje Jedlička.

„Rozvadov doplatil na svoji nedisciplinovanost a velké množství faulů. My jsme dva z nich dokázali ze standardních situací potrestat a to byl základ našeho vítězství,“ myslí si kouč Rokycan.

Prvního vítězství už se dočkali také v Holýšově. Domácí fotbalisté přehráli soupeře ze Stříbra. V utkání rozdali rozhodčí během závěrečné čtvrtiny tři červené karty.

Výsledky: SK ZČE Plzeň – Bolevec 1:1 (1:1, 8. Vohrna – 40. Humpál), Holýšov – Stříbro 4:1 (2:1, 16. Manowetz, 32. Panuška (PK), 85. Hrádek, 89. Schamberger - 34. Ábel), Vejprnice – M. Touškov 4:1 (3:1, 1. a 17. Vnuk, 19. Křen, 88. Fillinger – 21. O. Karbusický), Přeštice – Chanovice 6:0 (2:0, 48. a 82. Mastný, 11. Turek, 44. Fürbacher, 57. Hrdlička, 77. Bešta (PK)), Rapid Plzeň – Horní Bříza 1:5 (0:2, 48. Hucl – 83. a 87. Fedorco, 12. M. Chocholatý, 21. P. Chocholatý, 69. Sluka), Stod – Chrást 1:3 (0:0, 72. Košťál (PK) – 51. Kovařík, 60. Roubal, 87. Löwy), Rokycany – Rozvadov 4:1 (1:1, 34. Korelus, 63. Jedlička, 74. Kubík, 86. Procházka – 36. Mráček), Tachov – Příkosice 4:0 (0:0, 49. P. Šácha, 64. Habart, 71. Folejtar, 75. Machač).
Další informace a kompletní sestavy najdete vpondělním vydání Plzeňského deníku.