Oba dorosty braly jen bod

Plzeň - Jarní domácí premiéru mají za sebou fotbaloví dorostenci FC Viktorie Plzeň, v 16. kole první ligy hostili mužstvo Baníku Ostrava. Starší dorostenci po vyrovnaném boji remizovali 1:1, mladší brali také bod po bezbrankovém boji.

12.3.2010

Kapitán Viktorie Pavel Štefl (vlevo) se snaží zastavit útočníka Baníku, kterého stíhá Patrk HrošovskýFoto: DENÍK/Ivan Tafat

Zápas starších dorostenců začal pro Plzeňany velmi nadějně. „Již v 10. minutě jsme šli do vedení, když se po rohu Aubrechta trefil hlavou Kůžel,“ popsal nakonec jedinou brankovou radost domácích trenér Jiří Kohout.

Hráči Viktorie byli i nadále lepším týmem, hned ve 13. minutě další gólovou šanci nevyužil Kůžel, hostujícího brankáře vystrašil pěknou střelou Beránek. Hosté toho v první půlhodině mnoho ne〜ukázali. Proto jako blesk z čistého nebe přišlo deset minut před přestávkou vyrovnání. „Po chybě na kraji obrany a křižné přihrávce do vápna se přesně k tyči trefil Repo,“ popsal vyrovnávací branku Ostravy plzeňský kouč.

Po přestávce byla opět aktivnější Viktoria, ale šance Chmiela a Filingera zůstaly nevyužity. „Chtěli jsme vyhrát, měli jsme i více šancí, ale hosté potvrdili, že mají kvalitní tým. Přesto jsem z konečného výsledku trochu zklamán,“ uvedl na závěr trenér Jiří Kohout.

V duelu mladších dorostenců gól nepadl. „Hosté se snažili hrát jednoduchý a důrazný fotbal, ale my jsme je do šancí nepustili. Po přestávce jsme soupeře po kombinačních akcích přehrávali, po fotbalové stránce naši hráči ukázali víc než soupeř, ale branku se nám bohužel vstřelit nepodařilo,“ litoval po zápase trenér Viktorie U17 Jiří Žilák.

Starší dorost U19: FC Viktoria Plzeň – Baník Ostrava 1:1 (1:1). Branky: 10. Kůžel – 35. Repa. Viktoria: Mandous – Aubrecht (46. Ulč), Štefl, Růžička, Kubek – Štípek, Hrošovský (75. Hoffmann), Filinger, Beránek – Kůžel, Chmiel (70. Vrhel).

Mladší dorost U17: FC Viktoria Plzeň – Baník Ostrava 0:0. Viktoria: Bouzek – Hošťálek, Ruda, Vaníček, Krčál – Avdič (60. Rusňák), Hamerník, Kyndl – Lukeš (63. Bernklau), Hvězda, Sýkora.

Autor: Ivan Tafat