SK ZČE neudrželo vedení a přetlačilo Přeštice až po penaltách

Plzeňský kraj – Gólové hody a pokračující trápení Stříbra nabídlo nedělní menu krajského přeboru. V Holýšově viděli diváci osm branek, dva hattricky a výhru favorita.

12.5.2012

Ilustrační foto.Foto: Deník/Daniel Seifert

Domácí vzdorovali ambicióznímu soupeři, leč marně. Spartak nasměroval k plnému bodovému zisku hattrick Lukáše Roubala, domácím nepomohl ani stejný husarský kousek v podání Tlustého.

Ve druhé duelu nedělního programu urval důležité body Stod, který zlomil Stříbro ve druhém poločase. Slavoj tak udělal rázný krok směrem k záchraně.

Ani dvoubrankový náskok nestačil v sobotu fotbalistům SK ZČE k výhře nad Přešticemi. „V první půli hráli hosté dobře kombinačně, místy měli územní převahu," vypočítával sekretář plzeňského klubu Jiří Kural. Ale byli to domácí, kteří se po změně stran ujali vedení. „Po akci Marka Vohrny se přesně do šibenice trefil Bednář," popsal gólovou situaci Kural.

Uběhlo jen pár minut, a domácí odskočili soupeři na rozdíl dvou branek. A opět se zaskvěl mladík Vohrna. „Tentokrát se sám uvolnil a tváří v tvář Šilhánkovi nezaváhal," řekl Kural. Domácí sahali po třech bodech, ale v závěrečné desetiminutovce nastal zvrat. Síť domácí svatyně rozvlnili Švarc s Mastným a duel museli rozhodnout až pokutové kopy, které zvládli lépe Plzeňští.

Pohlednou přestřelku nabídl souboj na Prokopávce, kam přijely Klatovy. „Hosté byli fotbalovější, s bodem jsme spokojeni," prohlásil sekretář domácích Jan Thomayer. Soupeře musela po remíze 3:3 rozsoudit až penaltová loterie, po které si bonusový bod odváží favorit.

V pohodovém tempu si pro další vítězství dokráčelo suverénní Senco, když na své půdě převálcovalo Horšovský Týn 4:0. Domácí poslal do vedení Rudolf Herák a tentýž fotbalista překonal Planického i po hodině hry. Konečnou podobu pak dali výsledku Šperl s Ulrikem.

Nedělní výsledky 25. kola:

Holýšov – Chrást 3:5 (1:2)

Branky: 14.,58. a61. z penalty Tlustý – 30.,64. a90. Roubal, 11. vlastní, 83. Vágner.

Stříbro – Stod 0:2 (0:0)
Branky: Harmády, vlastní.

Sobotní výsledky:

Příkosice – Horažďovice 2:3 (0:0)

Branky: 89. Pleticha, 90. Lisý – 56. Sova, 72. Kotrba, 79. Nauš.

Rapid – Vejprnice 1:2 (1:0)

Branky: 22. Čupalka – 79. Kasýk, 81. Biedermann.

Doubravka – Horšovský Týn 4:0 (1:0)

Branky:29. a62. R. Herák, 64. Šperl, 78. Ulbrik.

SK ZČE – Přeštice 2:2 (0:0), PK: 4:3

Branky: 40. Bednář, 52. Vohrna – 80. Švarc, 85. Mastný.

Bolevec – Klatovy 3:3 (1:1), PK: 3:4

Branky: 7. Kohout, 55. Černý, 65. Kadeřábek –45. a70. Hanzlík, 49. Veselka.

Horní Bříza – Chotíkov 3:1 (0:0)

Branky: 62. Paukner, 76. P. Chocholatý, 83. Křížek – 87. Marek.

Družku znásilňoval, pak ji oloupil

Klatovsko – Dva týdny hrůzy prožila v Klatovech 35letá žena z Lounska. Její přítel, Václav Dražský (28) z Chotěšova, ji opakovaně znásilňoval.

Nominace Indráka překvapila, o to víc se těší

Plzeň – Odveta v Chomutově hokejistům Škody Plzeň vyšla. Svižné přípravné utkání vyhráli 4:1 a dvěma góly k tomu přispěl útočník Miroslav Indrák.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Vyhlídky na postup jsou příznivé, říká Daniel Kolář

Plzeň – Jeho gól z 36. minuty byl vítězný. Daniel Kolář poslal Viktorii do vedení 2:1 ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy proti Larnace.