Rozvadovský Čížek čtyřmi góly sestřelil Mýto

Plzeňský kraj – Fotbalisté Holýšova si překvapivě odvezli z Přeštic všechny tři body. Sušice vyhrála v Lubech.

18.4.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

O víkendu pokračoval krajský přebor 21. kolem. Rozvadov díky čtyřem gólům Čížka rozstřílel na domácím hřišti nováčka z Mýta vysoko 5:0. Fotbalisté Přeštic doma překvapivě odevzdali všechny tři body borcům z Holýšova. Ti vyhráli na hřišti podzimního půlmistra 2:1. Zaváhání týmu z jižního Plzeňska využila exdivizní Sušice, která si připsala důležité tři body za vítězství 2:1 v Lubech.

Souboj rezervních týmů ovládla domažlická Jiskra, která sestřelila Rokycany 6:1.

Rozvadov – Mýto 5:0

Hráči pohraničního Rozvadova si na domácím hřišti smsli na nováčkovi z Mýta a zvítězili vysoko 5:0. Hvězdou utkání byl rozvadovský Lukáš Čížek, který si připsal do osobních statistik čtyři branky.

Poločas: 1:0. Branky: 40., 65., 67. a 90. Čížek, 81. Hradecký. Rozhodčí: Mazán. ŽK: 0:1. Diváci: 95.

Rozvadov: Makrlík – Hradecký, Hrošovský, Skopový, Kaše, Bronec, Kořínek (68. Horáček), Kabourek, Žemlička, Čížek, Šácha (46. Hána). Trenér: Martin Bronec.

Mýto: Špicl – Barczik, Fišer, Tyc, Světlík, Veverka, Pěnkava (47. Brož), Švejda, Hereit, Kříž, Zikmund. Trenér: Jiří Plecitý.

Přeštice – Holýšov 1:2

„V Přešticích jsme podali dobrý týmový výkon založený hlavně na bojovnosti. K tomu jsme dokázali vstřelit dvě branky a to rozhodlo," shrnul překvapivou výhru kouč Holýšova Karel Míčka.

Poločas: 0:1. Branky: 89. Bešta – 27. Jeniš, 58. Valachovič. Rozhodčí: Šlajs. ŽK: 3:1. Diváci: 120.

Přeštice: Růžička – Blahoudek, Uzlík, Krušina, Lecjaks, Bouc (82. Viktora), Zdeněk, Duchek, Turek (65. Ornet), Pavlík (37. Klokan), Bešta. Trenér: Václav Uzlík.

Holýšov: Řezáč – Baxa (89. Šobr), Kaas (46. Zavadil), Trhlík, Černohorský, Majlát, Hamerník, Valachovič (90. Šimka), Jeniš, Lukáš, Kraus. Trenér: Karel Míčka.

Domažlice B – Rokycany B 6:1

Chodové vrátili rokycanskému béčku podzimní porážku 1:2 i s úroky. Družina kouče Martina Steinbrückera nasázela svému soupeři šest branek. Dvěma góly se blýskl domažlický Lucák.

Poločas: 2:1. Branky: 1. a 37. Lucák. 72. Hojda, 83. Lešek, 88. Korelus, 90. Vlček – 40. Kohout. Rozhodčí: Homr. ŽK: 1:4. ČK: 0:1. Diváci: 120.

Domažlice B: Bratanič – Kubr, Lucák, Lešek, Štěpán, Hojda (75. Jakub Korelus), Šimůnek, Kadlec, Vísner (87. Vlček), Tomáš Korelus, Šot. Trenér: Martin Steinbrücker.

Rokycany B: Wohlmuth, Trnka, Sefzig, Havlíček, Kroc, Tobrman, Blecha, Křikava, Škarda, Kohout, Pfeifer. Trenér: Peter Horváth, Michal Blecha.

Vejprnice – Lhota 1:3

„Byl to celkem vyrovnaný zápas. Vejprnice se dostaly do vedení, ale my jsme dokázali rychle srovnat. Klíčové pro vývoj utkání bylo vyloučení domácího hráče před koncem prvního poločasu. My jsme poskytnutou přesilovku dokázali využít a dokráčeli si pro tři body," okomentoval bitvu trenér Lhoty Jaroslav Kluska.

Poločas: 1:1. Branky: 29. Paul – 48. a 88. Strejček, 36. Černý. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 3:2. ČK: 1:1. Diváci: 60.

Vejprnice: Kovařík – Puhlovský, Heindl, Havránek, Hora, Jakub Černý, Rada, Löwy (64. Bárta), Biedermann (89. Svoboda), Paul, Milota. Trenér: Jiří Šámal.

Lhota: Böhm – Hrdlička, Ritschel (75. Šoltys), Strejček, Zelenka (46. Šroubek), Peroutka (89. Záhrobský), Hucl, Zbyněk Černý, Nový, Čejka (69. Horník), Fiala. Trenér: Jaroslav Kluska.

Chotíkov – Rapid 2:4

V plzeňském derby mezi domácím Chotíkovem a Rapidem viděli diváci celkem šest branek. Hosté vstřelili podruhé za sebou svému soupeři čtyři góly. Chotíkovští fotbalisté na jaře prohráli již své páté utkání z celkových šesti.

„Jelikož jsme farma Doubravky, tak nám v Chotíkově vypomohli Zajíček s Ungrem. Zvlášť Ungr, který sice nedal penaltu, byl náš nejlepší hráč. My jsme po hodině hry vedli už o tři branky, ale domácí se dvěma slepenými góly dokázali dotáhnout na rozdíl jediného zásahu. Naštěstí jsme záhy přidali čtvrtou branku a odpor soupeře definitivně zlomili. Pro nás to jsou velmi důležité body, jsme rádi, že jsme se trošku odpoutali od sestupových příček," zhodnotil divokou přestřelku Radek Černický, asistent trenéra Rapidu Plzeň.

Poločas: 0:1. Branky: 61. Lopata, 65. Kadlec z penalty – 31. Davídek, 47. Ungr, 55. Pavlíček, 72. Nový. Rozhodčí: Volf. ŽK: 1:4. ČK: 0:1. Diváci: 30.

Chotíkov: Bejdák – Hruška (57. Vacek), Kadlec, Kluska, Lopata, David Míka, Martin Míka, Rozboud (57. Martin Prais), Šlajs, Fikar, Černý (80. Vojáček). Trenér: Jaroslav Urbánek.

Rapid Plzeň: Beke – Zajíček, Nový, Buček, Tarhaj, Čupalka, Harmady, Keckstein (88. Klekner), Ungr, Poláček (81. Hucl), Davídek (48. Pavlíček). Trenér: Jaromír Mysliveček.

Luby – Sušice 1:2

Fotbalisté Sušice si ze hřiště nováčka z Lub odvezli tři body za výhru 2:1 a odčinili tak překvapivou domácí porážku z minulého týdne proti plzeňskému Bolevci.

Poločas: 1:1. Branky: 34. Pivoňka z penalty – 2. Skála, 60. Varga. Rozhodčí: Křen. ŽK: 2:2. ČK: 1:0. Diváci: 150.

Luby: Hromada – Křížek (87. Sysel), Vejskal, Nešpor, Čipera, Rückl (70. Havlovic), Švátora, Sýkora, Čížek (86. Raišl), Pivoňka, Švec. Trenér: Vladislav Smolík.

Sušice: Karel Gill – Skrbek, Skuhra (90. Matějka), Melka, Králík, Vrhel, Skála (87. Čanecký), Fuchs, Varga, Kysilka (78. Hubáček), Kalný. Trenér: Jan Staněk.

Bolevec – H. Týn 1:0

Jeden z nejhorších týmů podzimní části – výběr Bolevce – na jaře zatím válí. Svěřenci trenérského dua Jaroslava Klečky a Pavla Vítovce bodovali ve všech šesti jarních duelech. Tentokrát tradiční plzeňský klub zdolal trápící se Horšovský Týn 1:0. Ten naopak dále pokračuje ve špatných jarních výsledcích. Z dosavadních šesti zápasů brala parta trenéra Petra Šporera pouze bod za remízu a následnou penaltovou porážku s nováčkem ze Svéradic.

Poločas: 1:0. Branky: 21. Zítek. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 0:2. Diváci: 80.

Bolevec: Körner – Fryček, Pelnář, Šlehofer (45. Sušánka), Zítek, Greif, Bublík, Humpál, Hibler, Šanoba, Šnaider. Trenér: Jaroslav Klečka, Pavel Vítovec.

Horšovský Týn: Jaroslav Novák – David Novák, Vacík, Černík, Jurko, Kordule, Vavřička, Falout, Čedík, Rada, Tomáš Novák (64. Šperl). Trenér: Petr Šporer.

Svéradice – Zruč 3:0

Fotbalisté Svéradic v rámci 21. kola porazili na domácím hřišti Zruč s přehledem 3:0. Dvakrát se za vítězný tým prosadil Roman Kába. Třetí trefu přidal Martin Klas.

Poločas: 1:0. Branky: 34. a 64. Kába, 53. Martin Klas. Rozhodčí: Pálek. ŽK: 1:3. Diváci: 140.

Svéradice: Soukup – Sova, Škyrta, Jiřinec, Beránek, Lávička, Heřman, Martin Klas (72. Krejčík), Makovec, Brůha (81. Daniel Klas), Kába. Trenér: Miroslav Rambousek.

Zruč: Hodan – Ondřej Král, Korelus, Pechman, Polák, Jelínek, Hucl (65. Klail), Lauko, Křen, Mašek (72. Valenta), Kazda (24. Řezáč). Trenér: Ondřej Král.

Autor: Martin Mangl