Rokycany urvaly ve Varech zlaté dva body

Plzeňský kraj – Dynamo schytalo od Aritmy čtyřgólový debakl. Klatovy remizovaly v Milevsku.

7.9.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

Skvělý počin se o víkendu povedl fotbalistům Rokycan, kteří v pátém kole divizní skupiny A vydřeli na půdě silných karlovarských Buldoků dva body.

K. Vary – Rokycany 2:2

Domácí měli celé utkání častěji míč na svých kopačkách, ale proti bojujícím hráčům Rokycan se jen těžce prosazovali. Hosté naopak spoléhali na protiútoky, z nichž hned první znamenal brankový úspěch zásluhou Spěváčka.

Buldokům se podařilo vyrovnat ze standardní situace, kterou v branku přetavil Psohlavec. Tlak Karlovarských navíc vzrostl po vyloučení Krčála. Do vedení přesto šly Rokycany, jejichž druhý gól zařídil hlavou Procházka. Zkušený Geňo ale v úplném závěru po závaru před brankou srovnal. O druhém bonusovém bodu rozhodoval penaltový rozstřel, v němž zvítězili odhodlanější hosté.

PK: 4:5. Poločas: 1:1. Branky: 27. Psohlavec, 90+3. Geňo – 12. Spěváček, 71. Procházka. Rozhodčí: Hádek. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (65. Krčál). Diváci: 105.

Rokycany: Špiroch – Klír (19. Krčál), Grambal, Špic, L. Aubrecht – P. Aubrecht, Hereit, Procházka, Spěváček (87. Černý) – Jindřich, Král (90. Heller). Trenér: Pavel Aubrecht.

ZČE Plzeň – Aritma 0:4

Vyrovnaný začátek zápasu příliš fotbalové krásy nenabídl. Obě mužstva převážně bojovala ve středu hřiště a k soupeřově šestnáctce se dostávala jen stěží. Jako první si vážnější příležitost vypracovalo Dynamo, jmenovitě Vohrna, který z pravé strany nedokázal svůj pokus vměstnat mezi tři tyče.

Aritma postupem času začala mít více ze hry, čehož střelecky využila. Centr z levé strany našel nabíhajícího Ambruse, který z voleje uklidil míč za domácího Pflegera. Po pauze na hřišti existoval pouze pražský tým, jenž přepnul na vyšší rychlostní stupeň a postupně zpečetil své vysoké vítězství. Petřín za celé utkání ani jednou prakticky gólmana Starečka neohrozil.

Poločas: 0:1. Branky: 33. Ambrus, 61. Rybka, 66. Rybka, 68. Macek. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 1:0. Diváci: 100.

Dynamo: Pfleger – Hejnal, Fillinger, Zoubek (79. Levý), Šulc – Vohrna, Papáček, Škarda (71. Macht), Bendl (63. Brácha) – Lisý – Peterka. Trenér: Petr Kural.

Milevsko – Klatovy 2:2

Začátek zápasu znatelně ovlivnila kvůli spornému ofsajdu neuznaná branka Klatov ze standardní situace. Od této chvíle na hřišti působili živějším dojmem domácí, kteří se během první části ujali vedení. Klatovy nažhavila až přestávková bouřka v kabině, po níž hosté přidali a otočili průběh duelu. Milevsko ale po chybě hostující obrany srovnalo a dovedlo zápas do pokutových kopů,ve kterých Klatovští hned čtyřikrát selhali, a brali proto pouze jeden bod.

PK: 5:4. Poločas: 1:0. Branky: 27. J. Kosobud, 85. Koutník – 57. Mészáros, 81. Kotrba. Rozhodčí: Petřík. ŽK: 1:3. Diváci: 70.

Klatovy: Rojík – Lukeš, Janda, Mészáros, Chirinciuc – Lhotka, Kotrba, Pavlovič, Kadlec (74. Wágner) – Krejčí, Říšský (86. Krásný). Trenér: Milan Dejmek.

Ostatní výsledky 5. kola: J. Hradec – Sedlčany 0:0, N. Strašecí – Čížová 3:1 (0:1, 48. Hájek, 59. Glasnovič, 82. Ducár – 35. Jirouš), Třeboň – Hořovicko 0:2 (0:1, 24. Hájek, 82. Štěpnička), Motorlet – Č. Krumlov 5:0 (2:0, 37. a 75. Tvrdý, 31. Pyšek, 52. Měska, 68. Novotný).

Maminka Eva: Natáčení je hezká vzpomínka pro nás i pro dceru

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".