Fotbalisté Rokycan nezvládli o víkendu v rámci 28. kola Divize A důležitý souboj o záchranu proti Jankovu a nadále budou muset ve zbývajících dvou zápasech bojovat o svojí divizní příslušnost.

Rokycany – Jankov 0:4

Klíčový zápas nezačali Rokycanští vůbec dobře, když brzy dovolili Šebelkovi, aby skóroval z brejku. Následně se dopředu dostával více domácí tým, své šance nicméně nevyužil. Na výborně chytajícím brankáři Pavelcovi si třikrát vylámal zuby zakončující Procházka, neujala se ani střela Hereita zpoza vápna. Středočeši naopak pečlivě vyčkávali, aby po změně stran třikrát udeřili z rychlých protiútoků.
Poločas: 0:1. Branky: 5., 64. a 73. Šebelka, 62. Beránek. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 2:2. Diváci: 228.

Rokycany: Vild – Vaščák, Wohlrath (46. Kopečný), Procházka, L. Aubrecht – Končal, Hereit, Grambal, Ječmen (64. Černý), Vileta – Kořínek (64. Trojanec, 90. Kroc). Trenér: Robert Vágner.

Klatovy – Čížová 1:4

Domácí celek nevstoupil do zápasu vůbec špatně, ale postupem času začala být znát kvalita Jihočechů, kteří se mohou opřít o několik exligových hráčů. V obraně Klatov navíc začala vznikat okénka, jež zkušená Čížová nekompromisně trestala.

„Byla znát kvalita hráčů Čížové. Soupeř byl lepším týmem na hřišti a zaslouženě zvítězil," hodnotil trenér Klatov Milan Dejmek.
Poločas: 0:1. Branky: 87. Janda – 15. z PK, 85. a 90. Nečas, 50. Janda. Rozhodčí: J. Aubrecht. ŽK: 4:2. Diváci: 200.

Klatovy: Sklenář – Dolanský (63. Cibulka), Mészáros, Janda, Lukeš – Stetsenko (68. Bošek), Kotrba (50. Pavlovič) – Lucák (70. Michalčuk), Vojtko, Krásný – Bezděk. Trenér: Milan Dejmek.

Admira – Senco 2:1

Brabec poslal sice Senco v první části do vedení hezkou střelou zpoza vápna, ale podobným pokusem se na druhé straně prezentoval ze standardní situace Paťha. Vaz Senku srazila v závěru zápasu chyba gólmana Suchého, jenž neudržel centr Zahálky. „Pro nás hodně hořká prohra. Podali jsme slušný výkon, ale bohužel to nestačilo. Série bez výhry se nám ještě více natahuje," litoval kouč Aleš Jindra.
Poločas: 0:1. Branky: 49. Paťha, 88. Zahálka – 19. Brabec. Rozhodčí: Šob. ŽK: 1:5. Diváci: 160.
Senco: Suchý – Krejčí, Knakal, D. Novák, Petr – Stružka (89. Filipec), Morávek, D. Brabec, Krejčí, Künstner (81. Sedlák) – Štěrba (76. Peterka). Trenér: Aleš Jindra

M. Lázně – Sušice 6:0

Od úvodních minut bylo patrné, kdo je favoritem zápasu, a Mariánky postupně navyšovaly gólové konto. Sušičtí si vypracovali několik příležitostí, ovšem v koncovce jim nebylo přáno.

Poločas: 3:0. Branky: 44. a 89. Kavalír, 26. Kravar, 47. Štěpán, 55. Sadílek. Rozhodčí: Starý. ŽK: 3:0. Diváci: 180.
Sušice: Gill – Kysilka (79. Pat. Hubáček), Vichr, Bachroň (61. J. Brabec), Fuchs – Čanecký, Skála, Szedmák – Králík, Klíma, Vrhel. Trenér: Jan Staněk.

Ostatní výsledky 28. kola: Č. Krumlov – Ostrov 2:0 (2:0, 2. vl. Liška, 30. Wágner), Aritma – Dobříš 0:0 (PK: 3:4), K. Vary – Motorlet 2:2 (PK: 2:4, 36. Staněk, 39. vl. Kučera – 9. Pyšek, 24. Rajnoch), Sedlčany – M. Roudné 2:2 (PK: 7:6, 14. Němec, 54. Senft – 38. O. Otepka z PK, 50. Markytán.