Rezerva Rokycan po výhře z úvodního zápasu 2:0 v Nepomuku potvrdila roli favorita i na domácím hřišti a remízou 2:2 si zajistila setrvání mezi elitní smetánkou krajského fotbalu.

„Myslím si, že jsme v dvojzápase s Nepomukem byli lepším týmem. Cíl, který jsme si dali před nejdůležitější částí sezony, jsme splnili a krajský přebor udrželi," říká rokycanský kouč Peter Horváth.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří k baráži přistoupili zodpovědně a odvedli v ní velmi dobrou práci," dodává Horváth.

Fotbalisté Zruče to měli v derby s Horní Břízou o poznání těžší. Po úvodní remíze 2:2 rozhodl o postupu výběru trenéra Ondřeje Krále až dvě minuty před koncem parádní ranou do šibenice Matěj Polák.

„Bylo to neskutečně těžké utkání. Domácí dobře bránili a bojovali. Zaplať pán bůh za gól, který jsme dali za minutu dvanáct. Jsme samozřejmě moc rádi, že jsme krajský přebor udrželi i pro příští ročník," ohlíží se za baráží spokojený Ondřej Král, hrající lodivod Zruče.

V baráži o 1. A třídu uspěli fotbalisté Žihle, Kdyně a Mochtína. Právo bojovat v 1. B třídě si pak v odvetě vystřílel Holoubkov.

• Baráž o krajský přebor: Rokycany B – Nepomuk 2:2 (2:0, branky: 11. Kohout, 26. Tobrman – 67. Kalabza, 74. Rous, první zápas: 2:0, postupují Rokycany B), Horní Bříza – Zruč 0:1 (0:0, branky: 88. Polák, první zápas: 2:2, postupuje Zruč).
  • Baráž o I. A třídu: Svatobor Hrádek – Žihle 0:3 (0:2, branky: 37. Masopust, 41. Otcovský, 75. Brož, první zápas: 0:1, postupuje Žihle), Dlouhý Újezd – Kdyně 1:4 (0:0, branky: 75. Stoklasa – 57. Janeček z penalty, 62. Pergl, 70. Šmejkal, 77. Trumpeš, první zápas: 0:6, postupuje Kdyně), Mochtín – Tlučná 5:4 (2:2, branky: 38. a 77. Žiak, 40. Dolejš, 50. Smolík, 84. Velek – 9. a 66. a 73. Schejbal, 26. Štěpán, první zápas: 7:1, postupuje Sokol Mochtín).
  • Baráž o I. B třídu: Holoubkov – Bezdružice 3:1 (1:0, branky: 28. a 80. Teplý, 59. Auterský – 71. Čada, první zápas: 1:2, postupuje Holoubkov).