Rezek uniká svým pronásledovatelům

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň vedou s velkým náskokem Gambrinus ligu a svého muže mají i v čele tabulky střelců nejvyšší soutěže.

19.10.2010

Jan RezekFoto: FCV/Jaromír Pech

Prvoligovým kanonýrům kraluje Jan Rezek, který se zásluhou dvou branek v nedělním utkání proti Brnu odpoutal svým pronásledovatelům.

Rezek má devět úspěšných tref, o gól méně vstřelili jeho spoluhráč z Viktorie Daniel Kolář a jablonecký útočník a odchovanec sušického fotbalu Tomáš Pekhart.

Brno jste přehráli vysoko 4:1, ale samotný průběh zápasu nebyl tak jednoznačný, jak naznačuje výsledek. Souhlasíte?
Je to tak. Brno je v tabulce sice poslední, ale svým výkonem dokázalo, že žádný zápas není pro favorita jednoduchý a že v lize nesmíte podcenit žádného soupeře. O tom jsme se přesvědčili i v závěru prvního poločasu, kdy jsme polevili a Brno nás ihned potrestalo. Důležité je hrát koncentrovaně a naplno celých devadesát minut.

Vedete tabulku střelců Gambrinus ligy, díky dvěma trefám proti Brnu jste se v čele osamostatnil. Jak se vám líbí v čele ligových kanonýrů?
Určitě je to příjemný pocit, ale mnohem důležitější je, že vyhráváme jako mužstvo. A to, že já nebo Dan Kolář střílíme branky, tím jen zúročujeme dobrou práci celého mužstva.

Pokutové kopy střílí v mužstvu více hráčů, v poslední době ale na ně chodíte převážně vy. Je to tak dopředu určeno?
Jsme tak domluveni. Daří se mi penalty proměňovat, věřím si, tak na ně chodím v lize i v poháru.

Z penalty jste vstřelil Brnu váš první gól v zápase, druhé branky jste dosáhl po trefě do prázdné branky. Míč by ale nejspíš doputoval do sítě už po předchozí střele vašeho spoluhráče Davida Limberského. Nezlobil se na vás, že jste mu gól vzal?
Balon by přešel čáru už poDavidově střele, však mi to také dával v kabině po zápase pěkně sežrat (smích). Já ale měl strach, jestli nestojí některý z protihráčů za mnou a mohl by případně cestě míče do sítě zabránit. Tak jsem balon pro jistototu napálil do sítě raději sám.

V příštím utkání vás v sobotu čeká Mladá Boleslav, na kterou nemáte z posledního zápasu v lize dobré vzpomínky. Na jaře jste tam prohráli 0:4 a soupeři máte co oplácet…
Bude to těžký zápas. Boleslav hraje doma velmi dobře, sbírá tady body a je každý rok aspirantem na účast v evropských pohárech. Porážku 0:4 máme v živé paměti, určitě se z ní ponaučíme. Nepočítám s tím, že nám soupeř otevře hru a v desáté minutě povedeme 2:0. Chceme ale bodovat.

Po vítězství nad Brnem vedete ligu o dvanáct bodů a stali jste se podzimním půlmistrem. Co na to říkáte?
Aha, o tom jsme takhle nepřemýšleli, alespoň jsem v kabině nic takového nezaslechl. Půlmistr, to je příjemné, ale v konečném součtu sezony to vůbec nic neznamená.

19.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační obrázek

Lezectví nabízí neobvyklé sportovní vyžití, zájem o něj roste

Po střetu s vlakem zemřel v Plzni na Borech muž

Po třech letech se vylíhli pštrosi

Plzeň - V plzeňské zoologické zahradě se na konci června vylíhla dvě mláďata pštrosa nandu.

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.