Rapid díky začátku snů udolal Přeštice

Plzeňský kraj – Forma jako hrom zastihla v úvodních šesti kolech jarní fáze krajského přeboru fotbalisty Rapidu Plzeň. Svěřenci trenéra Jaromíra Myslivečka porazili v sobotním duelu 21. kola Přeštice 3:1 a připsali si tak ve druhé polovině soutěže již páté vítězství.

15.4.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

První polovina atraktivního souboje patřila domácímu týmu, kterému pomohla rychlá branka už v 7. minutě utkání. Po pohledné kombinaci Plzeňanů se ocitl sám na velkém vápně Vladimír Žák a bez problémů překonal bezmocného brankáře Schimmera – 1:0. Rapid pokračoval v aktivitě a o pět minut později přidal druhý gól. Sudí Havránek nařídil po faulu přeštického gólmana na jednoho z domácích hráčů pokutový kop, který s přehledem proměnil sedmadvacetiletý Jan Harmady – 2:0.

Svěřenci trenéra Jaromíra Myslivečka byli v tu chvíli na koni a vytvořili si další dvě dobré brankové příležitosti. Bohužel pro ně ale obě střely mířily jen mimo hostující svatyni. Postupem času se hra vyrovnala a i Přeštice začaly vystrkovat růžky. Ve 30. minutě se po standardní situaci ještě neprosadily, ale o chvíli později už tým z jižního Plzeňska slavil kontaktní gól. Po dalším centrovaném míči se dorážkou z bezprostřední blízkosti prosadil Stanislav Turek – 2:1. Ve zbytku zajímavého prvního dějství se již nic podstatného nestalo, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 2:1 pro domácí Rapid.

Ve druhém poločase se obraz hry oproti závěru toho prvního příliš nezměnil. Přeštice se hnaly za vyrovnáním, ale pozorná obrana plzeňského celku je do vyložených šancí moc nepouštěla. V 70. minutě naopak fauloval ve vápně opět brankář Přeštic Jan Schimmer a rozhodčí nařídil druhou penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil kapitán Miroslav Čupalka a svůj pokus bezpečně proměnil. Je třeba říci, že přeštický strážce branky dostal za svůj zákrok druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch.

Rapid si závěr utkání už pohlídal a favorizovaný výběr Přeštic porazil na domácím hřišti 3:1. Plzeňané navíc svému soupeři oplatili krutou podzimní porážku 0:4.

Tým vedený uznávaným matadorem Jaromírem Myslivečkem vyhrál páté z šesti jarních utkání. V těchto zápasech vstřelil Rapid třináct gólů a pouze dvakrát inkasoval. Přeštice se naopak trápí. Z posledních dvou klání nezískala družina hrajícího trenéra Václava Uzlíka ani bod – navíc s hrozivým skóre 2:11.

Komentář trenéra Rapidu Jaromíra Myslivečka: Klíčový moment zápasu byl náš skvělý úvod, ve kterém jsme vstřelili dvě rychlé branky. To se potom hraje každému mužstvu o poznání lépe. Druhá polovina prvního poločasu sice patřila hostujícímu týmu, ale jejich tlak byl vyjádřen pouze jedním gólem. Ve druhé půli jsme podali výborný výkon a po zbytečném faulu mladého brankáře Přeštic jsme proměnili i druhou penaltu. Za vítězství proti tak silnému soupeři jako jsou Přeštice, jsme moc rádi. Hráči podali bojovný výkon a hráli s obrovským nasazením. S jarem jsme zatím také moc spokojení. Na podzim nás trápila koncovka, na které jsme během zimní přípravy pracovali. A vypadá to, že se nám to vyplácí. Už nehrajeme na jistotu, ale v některých momentech zápasu riskujeme. Hráči se nebojí chodit do zakončení a zatím nám to vychází. Pro záchranu děláme opravdu všechno, do konce ročníku to ale bude určitě ještě velký boj.

SK Rapid Plzeň – TJ Přeštice 3:1 (2:1)

Branky: 7. Žák, 12. Harmady z penalty, 71. Čupalka z penalty – 37. Turek.
Rozhodčí: Havránek – Ruda, Bogdan.
Žluté karty: 20. a 85. Buček – 12. a 70. Schimmer, 20. Turek, 29. Lecjaks, 52. Pavel Bešta, 55. Tadeáš Přibáň.
Červené karty: 85. Buček – 70. Schimmer.
Diváci: 50.

Rapid Plzeň: Kovařík – Šindelář, Nový, Buček, Hajšman (74. Tarhaj), Šimandl, Čupalka, Harmady, Žák, Matějka (83. Janoch), Davídek (58. Gesl). Trenér: Jaromír Mysliveček.
Přeštice: Schimmer – Duchek, Uzlík (46. Sýkora), Krušina, Lecjaks (70. Kašpar), Pavlík (65. Jan Přibáň), Lambor, Blahoudek, Turek, Tadeáš Přibáň, Pavel Bešta. Trenér: Václav Uzlík.

Autor: Martin Mangl