Poprvé v sezoně bez bodu. Jiskra padla na půdě Vltavínu

Domažlice – Na hřišti pražského Vltavínu se v rámci devátého kola České fotbalové ligy představily Domažlice.

6.10.2014

Stanislav PurkartFoto: DENÍK/J. Nagy

A Chodové se v sobotu vraceli z hlavního města poprvé v sezoně s prázdnou.

Vltavín – Domažlice 2:0

Do utkání lépe vstoupili domácí, svoje šance ale ani Hodas, ani Roubal neproměnili. V průběhu prvního poločasu dokázali Chodové aktivitu Vltavínu srovnat, na další brankové příležitosti na obou stranách se ale čekalo marně.

I ve druhém poločase se hrálo především ve středu hřiště.

V 72. minutě však Vltavín udeřil. Na centr z přímého kopu do vápna Jiskry si totiž naskočil Jan Hodas a hlavou mířil přesně.

Chodové poté sice převzali iniciativu, často ale nechávali v obraně okénka. A toho dokázali domácí využít.

V 89. minutě po jednom z brejků zvýšil na konečných 2:0 Robert Turák. Jiskra tak poprvé v sezoně prohrála v základní hrací době.

„Soupeř nás předčil v agresivitě, s čímž jsme si nedokázali poradit," řekl kouč Jiskry Stanislav Purkart.

Poločas: 0:0. Branky: 72. Hodas, 89. Turák. ŽK: 4:3 ČK: 0:0. Rozhodčí: Váňa – Matějček, Štefan.

Domažlice: Ticháček – Tůma, Bauer, Bárta, Hrubý- Špírek (68. Leitl), Braun, Mužík, Došlý – Tafat (61. Hošek), Hrdlička (46. Javorský).

Ostatní zápasy 9. kola: Chrudim – Admira Praha 7:0 (5:0, 4., 64. Holub, 14. Adámek, 19. Kopecký, 21. Kesner, 41. Kučera z PK, 52. Drahoš), Bohemians Praha – Písek 2:0 (1:0, 29. Kocourek, 89. Nešpor), Králův Dvůr – Čáslav 1:1 (2:3 PK, 1:1, 23. Koukal z PK – 45. Záviška), Meteor Praha – Chomutov 1:1 (5:6 PK, 0:1, 90. Moudrý – 21. Doksanský), Převýšov – Štěchovice 1:2 (1:2, 9. Prokeš – 25. Laušman z PK, 34. Novák), Jirny – Zápy 2:3 (0:2, 46. Vacek, 58. Pokorný – 19. Duben, 30. Svoboda, 47. Jelínek), Union – Benešov 1:0 (0:0, 87. Ševčík), Louňovice – Vyšehrad 1:4 (1:2, 25. Ondráček – 35. Schön, 36. Dryml, 66. Ansuma, 77. Stejskal).