V osmé minutě měl Bolek plné ruce práce s ostrou skákavou střelou Janoszky z úhlu, vyrazil ji před sebe a Ševinský míč raději uklidil na roh.

Častěji u míče ale byla Plzeň, několikrát nebezpečně zaútočila a domácí stačili v poslední chvíli výpady Viktorie  odvrátit.

Rychlá kombinační hra svěřenců trenéra Vrby dělala domácím čím dál větší problémy, hra Ruchu postrádala přesnost.

První velkou šanci měl ve 24. minutě Duriš po centru Hory, v posledním okamžiku mu ale do střely skočil Sadlok. Vzápětí vykopl Horův střílený centr nohou brankář Peškovič.

Plzeň byla v první části hry lepším mužstvem a kontrolovala hru.

Viktoria byla aktivnější i po přestávce. Kolář se prokličkoval přes tři hráče až do šestnáctky, ale v poslední chvílí mu vypíchl míč   jeden z obránců.

Po necelé hodině hry měli největší příležitost domácí. Z přímého kopu pálil, ze třiceti metrů Zienczuk a Bolek vyrazil míč mířící pod břevno nad branku.

V 77. minutě spálil do té doby největší šanci zápasu Limberský, kterému přihrál do vyložené pozice na hranici šestnáctky Darida. Plzeňský obránce ale odkrytou část branky minul jen opár centimetrů.

Potom ale vytáhl trumf z rukávu trenér Vrba. Poslal na hřiště náhradníka Štípka a ten se mu odvděčil měrou vrchovatou. Naběhl na přihrávku Filla střelou po zemi překonal brankáře. Pět minut před koncem potom zpečetil výhru  Plzně střelou z úhlu Ďuriš.

Ruch Chorzów – FC Viktoria Plzeň 0:2. Poločas: 0:0. Branky: 79. Štípek, 85. Ďuriš.. Rozhodčí: Damati – Nicoletti, De Luca. ŽK: Straka, Piech – Limberský, Ševinský.

Chorzów: Peškovič – Djokič, Stawarczyk, Sadlok, Szyndrowski – Zienczuk, Malinowski, Straka (57. Lisowski), Janoszka – Jankowski, Piech. Trenér: Waldemar Fornalik.

Viktoria: Bolek – Rajtoral, Ševinský, Procházka, Limberský – Fillo, Kolář (87. Hanousek), Hora (73. Štípek) – Ďuriš (90. Hejda). Trenér: Pavel Vrba.