V prvním poločase byli aktivnější hosté z Karlových varů. Vážněji ale branku Plzně neohrozili, s několika standardními situacemi Buldoků si Plzeňané poradili.

Na konci první půlhodiny hry se poprvé měnilo skóre. Na pravé straně utekl plzeňský obránce Chvojan, jeho centr před branku našel Mliku a ten po chybě karlovarského gólmana Koláře dopravil hlavou míč do sítě.

Po obrátce se začala více prosazovat juniorka Viktorie. V 62. minutě se šikovně uvolnil šestnáctce plzeňský Dvořák a přízemní střelou k tyči překonal Koláře.

Výhru Viktorie zpečetil sedm minut před koncem zápasu stoper Navrátil, který si po Dvořákově rohovém kopu naběhl k přední tyči a prudkou hlavičkou poslal míč do sítě.

„V prvním poločase jsme byli pasivní ve hře dopředu, naštěstí jsme si pohlídali i díky bezchybnému gólmanovi Houdkovi nebezpečné standardní situace soupeře. Ve druhé půli už jsme hráli aktivně, Presl i Bárta v útočné trojici lépe doplňovali Mliku na hrotu. S třígolovým vítězstvím jsem spokojen,“ uvedl po utkání kouč Viktorie Plzeň B Milan Matejka.

Jeho protějšek, karlovarský trenér Jiří Schveiner, žádný důvod ke spokojenosti neměl. „Chtěli jsme hrát zezadu na rychlé protiútoky, ale to se nám ani trochu nevedlo. Naopak se dařilo Plzni. Utkání rozhodl první branka soupeře, kdy náš stoper nešel proti míči, Mlika ho předskočil a dal gól. Plzeň vyhrála zaslouženě,“ uznal Jiří Schveiner.

FC Viktoria Plzeň B – Buldoci Karlovy Vary 3:0. Poločas: 1:0. Branky: 25. Mlika, 62. Dvořák, 83. Navrátil. Rozhodčí: Průcha – Šafránek, Kotlík. ŽK: Mičkal (KV). Diváci: 100.
Plzeň B: Houdek – Chvojan, Navrátil, Bauer, Mandous – Diviš (65. Rodrigues), Rada, Dvořák – Presl, Mlika (83. Herák), Bárta (79. Vrzal). Trenér: Milan Matejka.
K. Vary: Kolář – Staněk (77. Novotný), Kubice, Velkoborský – Hrubý, Tichota, Mičkal, janeček (63. Geňo), Oslovič – Nerad, Kotáb. Trenér: Jiří Schveiner.