Viktoria vyhrála, trefil se i Pilař

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli na domácím trávníku v utkání 16. kola Gambrinus ligy nad Bohemians Praha 1905 vysoko 4:1.

2.12.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Ve dvou posledních vzájemných zápasech dokázali fotbalisté Bohemians Praha 1905 sebrat Viktorii Plzeň body. V pátek ale odjeli z Plzně s prázdnou, prohráli 1:4.

Pražané sice vedli už ve čtvrté minutě v Plzni 1:0, ale Viktoria dokázala čtyřmi góly skóre otočit a rozloučila se s fanoušky v posledním letošním ligovém duelu výhrou.

Třetí branku Plzně vstřelil Václav Pilař, který byl tento týden vystaven velkému mediálnímu tlaku poté, co minulý pátek podepsal smlouvu s německým bundesligovým Wolfsburgem a v minulém kole nebyl nominován na zápas s Příbramí.

Zápas začal pro domácí šokem. Ve čtvrté minutě si zaběhl za obranu Plzně Nešpor, Čech nepochopitelně vyběhl stranou a útočník Bohemians poslal míč do prázdné branky.

Vzápětí mohla Viktoria vyrovnat, jenže Pilařovu střelu zblízka Sňozík vyrazil a odražený míč napálil Jiráček do boční sítě.

Ve 24. minutě už ale Sňozík kapituloval. Při kombinaci v šestnáctce hostů fauloval Jindřišek plzeňského obránce Rajtorala a z nařízené penalty vyrovnal Horváth.

Za dvě minuty burácely Štruncovy sady znovu. Kolářovu střelu sice vykopl z brankové čáry Kraus, odražený míč se ale dostal znovu ke Kolářovi, který předložil míč rozběhnutému Rajtoralovi a ten střelou do šibenice získal Plzni vedení.

Čtyři minuty před přestávkou se Pilař prokličkoval šestnáctkou Bohemians Pilař a křížnou střelou zvýšil na 3:1.

Druhý poločas byl na brankové příležitosti chudý. V 83. minutě zpečetil výhru Plzně po přihrávce Horvátha svým prvním ligovým gólem střídající Darida.

Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 4:1 (3:1)

Branky: 24. Horváth z pen., 26. Rajtoral, 41. Pilař, 84. Darida - 4. Nešpor. Rozhodčí: Adámek - Košec, Handlíř. ŽK: Jindřišek, Kraják, Nešpor, Michálek (všichni Bohemians 1905). Diváci: 6090.

Plzeň: Čech - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela (77. Darida), Kolář (64. Ďuriš), Pilař (87. Hora) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Bohemians 1905: Sňozík - Moravec, Lukáš, Cseh, Jindřišek - Michálek, Borek, Kraus, Šumský, Kraják - Nešpor (83. Bálek). Trenér: Medynský.

2.12.2011 VSTUP DO DISKUSE

Michal Krmenčík z Plzně (vpravo) proti FCSB.

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Trenér Pavel Vrba.

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Plzeň – Dvanáctý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017 zná svého vítěze. Je jím výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů v Plzni.

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Chomutov, Plzeň – Odveta za úterní porážku v Plzni hokejové Škodovce na ledě Pirátů vyšla.