Plzeň v jarní premiéře přehrála Brno

PLZEŇ - Brno drželo krok s Plzní jen do 22. minuty.

17.2.2008

Ludovic Sylsvestre (vlevo), nová posila Viktorie Plzeň, se podílel na konečném výsledku jedním gólemFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Potom hostující Mareček nešťastně přihrál do vyložené šance plzeňskému Varadimu a ten zblízka překonal Lejsala. Plzeň ožila a Varadi z další akce trefil břevno. V 35. minutě fauloval brněnský kapitán Trousil v pokutovém území T. Krbečka a z nařízené penalty vstřelil svůj první ligový gól další zimní plzeňská posila Silvestre, nejlepší hráč na trávníku. Plzeň měla navrch i po přestávce a jedině Lejsalovi může děkovat, že si neodvezla ze západu Čech debakl.

Poločas: 2:0. Branky: 18. Varadi, 35. Sylvestre (PK). Rozhodčí: Adam – Mencl, Košec. ŽK: Varadi, P. Knakal, Trapp. – Trousil, Polách, Kuncl. Diváci: 4114.

Plzeň: Ilizi 2 – Malcharek 2, Rada 2, P. Knakal 2, Lecjaks 2 – Petržela 2 (87. Borek), Trapp 3, T. Krbeček 2, Sylvestre 1 (90. Rodrigues), Róth 2 – Varadi 2 (74. Psohlavec). Trenér: Stanislav Levý.

Brno: Lejsal 3 – Kuncl 3, Trousil 4, Dvorník 3, Siegl 3 – Kalouda 3 (64. Wagner), Mareček 4 (27. Lira 3), Polách 3, Pavlík 3 – Besta 3, Střeštík 3. Trenér: Petr Uličný.

Poznámka: Čísla za jménem znamenají hodnocení výkonu hráčů Deníkem. Stupnice od jedničky do pětky (jako ve škole).

Hlasy trenérů

Stanislav Levý

„Odehráli jsme kvalitní utkání. Brno mělo v prvních dvaceti minutách dvě tři nebezpoečné akce, ale nás uklidnil první gól. O přestávce jsem hráče v kabině upozorňoval, aby se nenechali ukolébat dvoubrankovým vedením. Přesto nás soupeř trochu zatlačil, chyběla mi v naší hře jednoduchost a větší odvaha. Nakonec jsme ale vítězství uhájili. Myslím, že jsme vyhráli zasloužené.“

Petr Uličný

„Chtěli jsme v Plzni bojovat, ale narazili jsme na silného, rychlého a agresivně hrajícího soupeře. Prvních dvacet minut byla hra vyrovnaná, ale potom nás až do přestávky Plzeň výrazně přehrávala. Ve druhé půli jsme se zlepšili, ale soupeř si už dvoubrankový náskok pohlídal a vyhrál zaslouženě.“

Více podrobností o zápasu si můžete přečíst v pondělním Plzeňském deníku.