Gólman Krbeček vychytal Slavii

PLZEŇ /aktualizováno/ - Šestnáct kol vydrželi fotbalisté Slavie Praha v čele první Gambrinus ligy. V pondělí je ale sesadila Viktoria Plzeň. Pražané v televizní dohrávce na západě Čech jen remizovali 0:0 a v tabulce je díky lepšímu skóre přeskočila Sparta.

7.4.2008

Ludovic Sylvestre z Viktorie Plzeň (vpravo) a Mickael Tavares ze Slavie Praha bojují o míč v pondělním dohrávaném duelu 24. kola první fotbalové Gambrinus ligyFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Velkou zásluhu na nerozhodném výsledku má domácí brankář Lukáš Krbeček. Slávistům chytil dva pokutové kopy, v 55. minutě Kalivodovi a čtyři minuty před koncem zápasu Tavaresovi.

Dvaadvacetiletý gólman byl hrdinou utkání, v rozmezí osmi dnů si připsal dva zápasy s čistým kontem. V minulém kole přispěl k remíze svého týmu na Žižkově.

Slavia ve Štruncových Sadech útočila, ale narážela na nepropustnou obranu Viktorie v čele s jistým brankářem Krbečkem. Dobře organizovaná defenziva domácích Pražany nepustila za celý zápas do jediné vyložené šance.

V 38. minutě selhal sudí Kocourek, který neodpískal penaltu po faulu plzeňského obránce Navrátila na Toleskiho. Deset minut po přestávce už pokutový kop za ruku Sylvestreho nařídil. Jenže Krbeček ho Kalivodovi chytil. Nešťastného záložníka Slavie potom trenér Jarolím stáhl ze hřiště. A když v 86. minutě chytil Krbeček penaltu, nařízenou za ruku Lecjakse, i Tavaresovi, Plzeň se radovala z cenného bodu. Byl jí odměnou za aktivní hru.

„Ve druhé půli jsme chtěli utkání rozhodnout, měli jsme k tomu dvě příležitosti z penalt, alespoň jednu jsme měli proměnit. Je to ztráta, jsme zklamaní, ale rozhodně se z toho nepoděláme. Musíme se semknout, ještě se o titul popereme,“ nevěšel hlavu trenér Slavie Karel Jarolím.

Kouč Plzně Stanislav Levý byl s bodem spokojen. „V první půli jsme měli náznaky rychlých protiútoků, ale špatně jsme je řešili. Druhý poločas jsme se dostali částečně pod tlak, ale za bojovnost a nasazení jsme si bod zasloužili. Zvláště poté, co Krbeček chytil dvě penalty,“ uvedl Levý.

Plzeň – Slavia 0:0

Rozhodčí: Kocourek – Filípek, Jiřík. ŽK: Malcharek, Petržela, L. Krbeček, Halama – Kalivoda, Toleski, Suchý. Diváci: 4122.

Plzeň: L. Krbeček 1 – Malcharek 3, Halama 3, Navrátil 3, Smola 3 – Petržela 2 (74. Psohlavec), Rada 3, Trapp 3, Sylvestre 3 (87. Borek), Lecjaks 4 – Varadi 3.

Slavia: Vaniak 3 – Dřížďal 3, Brabec 3, Suchý 2, Hubáček 3 (79. M. Jarolím) – Kalivoda 4 (62. Černý), Tavares 2, Abraham 3, Pudil 3 – Toleski 3, Blažek 3 (70. Střihavka).

7.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.