Juniorka Viktorie porazila v generálce divizní Chomutov

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli úspěšně generálku na zahájení jarní části České fotbalové ligy.

8.3.2009

Hrající trenér Chomutova Tomáš Heřman se snaží překonat brankáře Viktorie Šilhánka v nedělním přípravném utkání v Plzni.Foto: DENÍK/Václav Vacek

Na domácím trávníku v areálu v Luční ulici porazili v neděli druhý celek divizní skupiny B Chomutov 3:2. Dvě branky vítězů vstřelil Brazilec Paulo Rodrigues, vítězný gól vstřelil tři minuty před koncem zápasu Presl. Za hosty skórovali Heřman a Doksanský.

Ve vyrovnaném prvním poločase šli do vedení hosté brankou bývalého hráče Viktorie a hrajícího kouče Severočechů Tomáše Heřmana.

Po obrátce domácí mladíci přidali na tempu i důrazu a dvěma góly Rodriguese otočili výsledek ve svůj prospěch. Jenže zkušení hosté v 80: minuty vyrovnali po standardní situaci Doksanským. Výhru Viktorii zařídil v závěru zápasu Presl, který zužitkoval přihrávku Rodriguese.

„S předvedenou hrou nejsem spokojen. Měli jsme příliš vlažný začátek. Oživení v naší hře přinesl ve druhém poločase Mudra, který hraje ve velmi dobré formě. Škoda neproměněných šancí, Rodriguese mohl vstřelit pět branek,“ litoval po utkání trenér Viktorie Milan Matejka.

FC Viktoria Plzeň – Chomutov 3:2 (0:1)

Branky: 67. a 68. Rodrigues, 87. Presl – 23. Heřman, 80. Doksanský.