Penalty v Olomouci už kopat nebudu, prohlásil Horváth

Plzeň – Když za stavu 0:0 neproměnil pokutový kop, muselo mu být uvnitř všelijak. Jako správný kapitán ale ne sobě nedal nic znát.

24.5.2013

Jan Navrátil (vlevo) v souboji s Pavlem HorváthemFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Ani náznak nervozity, která by se okamžitě přenesla na spoluhráče. Nic takového, kapitán Viktorie se dál rval o vítězství. A z jeho parádního centru nakonec Daniel Kolář rozhodl zápas.

„Penalty se mi v Olomouci nedaří, už jsem ji tady neproměnil podruhé. Příště ji půjde kopat někdo jiný," svěřil se po utkání Pavel Horváth.

Rozhodil vás Zlámal, když s vámi před penaltou mluvil?
To ne, ale na značce pokutového kopu byl trošku ďolík. Obával jsem se, že bych bránu překopl, kdyby balon brnkl o trávu, která byla kolem puntíku, tak jsem na poslední chvíli změnil rozhodnutí, což většinou skončí špatně. Naštěstí zápas skončil dobře.

Před exekucí penalty si vzal míč do ruky David Limberský…
To je finta, kterou už nebudeme dělat.

Když se podíváte na zápas zpětně, nemyslel jste si už, že máte v utkání, jak se říká, na kahánku?
Teď jsem v euforii, takže řeknu, že jsme hráli celý zápas výborně, což ale v prvním poločase nebyla pravda. Ve druhé půli jsme si vynutili tlak, který vygradoval penaltou. Když jsem ji neproměnil, bylo to složitější, ale zvládli jsme výborně standardku a vstřelili vítězný gól.

Jste rád, že jste nahrál Danovi Kolářovi na gól?
Jsem šťastný. Já má totiž za asistence prémie (směje se).