Penalty v Olomouci už kopat nebudu, prohlásil Horváth

Plzeň – Když za stavu 0:0 neproměnil pokutový kop, muselo mu být uvnitř všelijak. Jako správný kapitán ale ne sobě nedal nic znát.

24.5.2013

Jan Navrátil (vlevo) v souboji s Pavlem HorváthemFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Ani náznak nervozity, která by se okamžitě přenesla na spoluhráče. Nic takového, kapitán Viktorie se dál rval o vítězství. A z jeho parádního centru nakonec Daniel Kolář rozhodl zápas.

„Penalty se mi v Olomouci nedaří, už jsem ji tady neproměnil podruhé. Příště ji půjde kopat někdo jiný," svěřil se po utkání Pavel Horváth.

Rozhodil vás Zlámal, když s vámi před penaltou mluvil?
To ne, ale na značce pokutového kopu byl trošku ďolík. Obával jsem se, že bych bránu překopl, kdyby balon brnkl o trávu, která byla kolem puntíku, tak jsem na poslední chvíli změnil rozhodnutí, což většinou skončí špatně. Naštěstí zápas skončil dobře.

Před exekucí penalty si vzal míč do ruky David Limberský…
To je finta, kterou už nebudeme dělat.

Když se podíváte na zápas zpětně, nemyslel jste si už, že máte v utkání, jak se říká, na kahánku?
Teď jsem v euforii, takže řeknu, že jsme hráli celý zápas výborně, což ale v prvním poločase nebyla pravda. Ve druhé půli jsme si vynutili tlak, který vygradoval penaltou. Když jsem ji neproměnil, bylo to složitější, ale zvládli jsme výborně standardku a vstřelili vítězný gól.

Jste rád, že jste nahrál Danovi Kolářovi na gól?
Jsem šťastný. Já má totiž za asistence prémie (směje se).

24.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Tomáš Poznar v souboji se soupeřem z Příbrami.

Poznar bude hostovat v Baníku Ostrava

Zdravotnická třída speciální ZŠ při FN Plzeň v Manětínské ulici.
11

Nestály na ideální startovní čáře, přesto děti zvládají přechod na běžné školy

Kanonáda se nekonala. Viktorka dala Petřínu jen dva góly

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli i ve svém druhém přípravném utkání. Střelnici si však v sobotu na Petříně neotevřeli, na hřišti divizního nováčka vyhráli jen 2:0.

Petržela: Byl bych blázen, kdybych se nerval o flek

Plzeň – Patří k nejzkušenějším fotbalistům v české lize. V pondělí záložník Viktorie Plzeň Milan Petržela oslavil čtyřiatřicáté narozeniny, ale fotbal ho i čtyři roky po třicítce pořád baví. Předvedl to i ve druhém poločase středečního přípravného utkání proti Rokycanům, který odehrál s velkou chutí.

Během pár hodin řešila policie tři vážné nehody

Plzeňský kraj – Tři vážné nehody během několika hodin řešili policisté v Plzeňském kraji. K první, bohužel smrtelné, došlo na jižním Plzeňsku.