O vítězství třetího týmu letošního ročníku I. A třídy rozhodl dvěma brankami v závěrech obou poločasů Martin Švejda. Loňského účastníka nejvyšší krajské soutěže hnalo za důležitým vítězstvím 420 diváků.

V dalších barážových duelech o postup do nižších krajských soutěží zvítězil vždy hostující tým. Křimice v souboji o I. A třídu vyloupily hřiště Sv. Hrádek, kde vyhrály 2:1. Dařilo se také fotbalistům Hradešic, kteří si v utkání o postup do I. B třídy poradili s domácím Měčínem v poměru 1:0.

V žádném barážovém utkání se ale neurodil jasný výsledek, odvetné zápasy tak nabídnou fanouškům strhující podívanou. V boji o krajský přebor bude určitě zajímavé sledovat vyhrocený duel mezi Horažďovicemi a Nýrskem, ve kterém mají mírně lepší výchozí pozici do odvety domácí fotbalisté, kteří v prvním utkání v Nýrsku uhráli cenný nerozhodný výsledek 1:1. „V Nýrsku to byl vyrovnaný zápas, ve kterém jsme po půl hodině hry vedli, ale soupeř do poločasu vyrovnal. Po vyloučení Jana Sovy v 69. minutě jsme se pak jen bránili, ale naštěstí se nám podařilo utkání dotáhnout k remíze. Na odvetný duel, který hrajeme doma, se moc těšíme. Šance jsou otevřené,“ říká asistent trenéra horažďovických fotbalistů Petr Macoun.

Výsledky čtvrtečních barážových zápasů 1. kola:
Slavoj Mýto – Bolevec 2:0 (o krajský přebor, branky: 44. a 88. Švejda), Sv. Hrádek – Křimice 1:2 (o I. A třídu, branky: 65. Jech – 50. Kuneš, 63. Bezdička), Měčín – Hradešice 0:1 (o I. B třídu, branka: 69. Novák).

Program odvetných zápasů krajských baráží:
O krajský přebor: Horažďovice – Nýrsko (SO 17.00, první zápas: 1:1), Bolevec – Slavoj Mýto (NE 17.00, první zápas: 0:2).
O I. A třídu: Košutka – Meclov (SO 10.30, první zápas: 1:3), Malesice – Mochtín (SO 17.00, první zápas: 2:3), Křimice – Sv. Hrádek (NE 10.30, první zápas: 2:1).
O I. B třídu: Dioss Nýřany – Volduchy (SO 10.30, první zápas: 0:2), Hradešice – Sokol Měčín (NE 17.00, první zápas: 1:0).