Mužík zachránil pro Chody cenný bod

Převýšov – Dokázali se poprat s nepříznivými podmínkami a zabodovat.

9.10.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Domažlice se v utkání 9. kola České fotbalové ligy nezalekly malého hřiště, kluzkého terénu ani vytrvalého deště, který bičoval hrací plochu celých devadesát minut.

Přestože od 30. minuty Západočeši dlouho prohrávaly 0:1, čtyři minuty před koncem si Mužík naběhl na dlouhé autové vhazování a zaslouženě vyrovnal na 1:1. Stav se už nezměnil, Chodové získali spravedlivý a cenný bod, který je alespoň trochu náplastí na domácí prohru s Vltavínem 2:3.

Utkání zahájil hostující celek dobře. „Úvodních dvacet minut se nám dařilo. Soustředěně jsme bránili, domácím téměř nic nedovolili a podnikali brejky. Potom však přišla desetiminutovka, která patřila domácím. Vstřelili nám gól, ještě nastřelili tyč a mohli přidat další branky. Kdybychom inkasovali podruhé, měli bychom to potom daleko složitější. Závěr první půle byl ale už zase vyrovnaný," hodnotí první dějství domažlický trenér Stanislav Purkart.

Výkon Domažlic však šel po přestávce nahoru a výsledkem zlepšené hry byl vyrovnávací gól. „Druhou půli jsme získali převahu, ale některé brejky domácích jsme přestáli tak trochu se štěstím. Nakonec ten vyrovnávací gól byl spravedlivý a konečná remíza zasloužená pro obě mužstva," tvrdí kouč.

V průběhu utkání pouze jednou střídal, když musel ze hřiště odejít v 53. minutě pro zranění obránce M. Mandous, kterého nahradil Došlý. „Zranil si koleno a dál pokračovat nemohl," vysvětlil Stanislav Purkart.
V sobotu hostí Domažlice v dalším kole Strakonice.

Autor: Pavel Hochman

9.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů.

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Přípravné hokejové utkání mezi Plzní a Chomutovem
14

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Centrum Hájek nabídne ubytování pro klienty

Šťáhlavy - Rodiče, kteří přijedou se svým postiženým dítětem na rehabilitační pobyt do Centra Hájek nedaleko Šťáhlav, zatím nemohli v prostorách bydlet.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Bakoš: Larnace chceme vnutit náš styl hry

Plzeň – Při absenci potrestaného Michaela Krmenčíka to může být Marek Bakoš, koho trenér Pavel Vrba pošle ve čtvrtečním play-off Evropské ligy proti Larnace do útoku.