Mladík Darida neměl na trému vůbec čas

Praha - S nesnadnou úlohou se musel při úterním zápase s AC Milán vypořádat jednadvacetiletý záložník plzeňské Viktorie Vladimír Darida.

8.12.2011 1

FC Viktoria Plzeň - AC MilánFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Český reprezentant týmu do 21 let už v osmadvacáté minutě střídal zraněnou oporu týmu Petra Jiráčka, který opustil trávník s těžkým výronem v kotníku.

Jak jste se cítil, když jste musel naskočit takhle brzy do rozjetého utkání?
Samozřejmě, že nebylo jednoduché naskočit do zápasu nezahřátý. Na to ale nebyl čas. Chvilku mi trvalo, než jsem se dostal do hry, ale doufám, že jsem nakonec zaskočil dobře.

Nebyl jste nervózní z toho, že proti vám stojí hráči jako Seedorf nebo Robinho?
Upřímně řečeno, ono ani moc nešlo mít trému. Bral jsem tyhle velké hvězdy jako každého jiného hráče. Na trému jsem popravdě neměl vůbec čas.

S jakými pokyny jste šel na hřiště?
Měl jsem stejné úkoly jako Petr Jiráček. Měl jsem se snažit hrát co nejvíce útočně, ale přitom také obezřetně v defenzivě.

Na úvod druhého dějství ale přišla gólová smršť Milánu? Jak těžké bylo dohánět dvoubrankový náskok italského mistra?
Začátek druhého poločasu jsme nechytli, dostali jsme dva hodně rychlé góly. Strašně těžko se to dohánělo, Milán dokázal držet balon. Ale naštěstí přišel super závěr a jsme rádi, že jsme to takhle zvládli.

Vy jste mohli uhrát při troše štěstí bod už v prvním utkání v Miláně. Souhlasíte s tím?
Jsme rádi, že jsme v obou zápasech dokázali s takovým soupeřem, jakým je Milán, odehrát vyrovnané partie. V prvním zápase na San Siru nám scházelo trochu více štěstí, měli jsme během utkání i několik slibných příležitostí. O to více si vážím toho, že nám to tentokrát vyšlo.

Autor: Ladislav Vaindl

8.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Do auta plného lidí najel traktor, ve voze cestovaly i děti

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Vášnivý kozel se otíral o kolemjdoucí

Plzeň - Zvíře zatoužilo po páření, a tak uniklo ze zajištěného dvorku na ulici.

Dívka odešla na nákup. Domů se už nevrátila

Rybnice - Pohřešovaná sedmnáctiletá dívka by se mohla pohybovat ve společnosti jednoho nebo dvou mužů ve věku 20 - 25 let.