V posledním kole celostátní ligy nastoupili mladí viktoriáni bez řady opor, které startovaly ve stejný čas doma za juniorku, přesto vyhráli v Ostravě nad Baníkem 1:0. Jediný gól utkání vstřelil po ukázkové kombinační akci ve 24. minutě Darida.

Viktoria získala mistrovský titul již kolo před koncem soutěže po domácí výhře na pražskými Bohemians a prohrát nechtěla ani v závěrečném duelu. Oba týmy hrály uvolněně a předvedly kvalitní a pohledný fotbal.

Ve 24. minutě se prosadili hosté, když postupný útok zakončil Darida pohotovou ostrou střelou z deseti metrů pod břevno. „Byla to akce jako z fotbalové učebnice,“ vyzdvihl rozhodující okamžik zápasu trenér mistrovského celku Jiří Kohout.

V sestavě se objevila řada hráčů, kteří tolik v sezoně nedostávali příliš příležitostí a také mladí hráči z B dorostu U 18. A všichni svoji šanci využili.

V poslední minutě první půle mohl zvýšit náskok hostů Štrajt, ale jeho střela z přímého kopu přes zeď se odrazila od břevna.

Po změně straně mohli domácí vyrovnat, když ve 49. minutě netrefil ve velké šanci plzeňskou branku ostravský Václavík.

V 75. minutě mohli skórovat Plzeňané, jenže střílející Sladký z dobré pozice branku přestřelil.

Devět minut před koncem se ocitl ve velké příležitosti střelec prvního gólu Darida, který postupoval sám na brankáře Štěpničku, ale dobíhající obránce Baníku mu v posledním okamžiku skluzem vypíchl míč.

„Jsem rád, že jsme zvládli i poslední utkání sezony. Kluci si zaslouží pochvalu, i když v zápase už o nic nešlo, přistoupili k němu velmi zodpovědně a chtěli ho vyhrát. To se jim po velmi dobrém výkonu zaslouženě podařilo,“ chválil svůj tým trenér Kohout. „Před zápasem jsem řekl klukům, že teď mohou dokázat, že nejsou o nic horší než jejich spoluhráči, kteří nastoupili za juniorku. A oni svoji příležitost chopili za pačesy,“ dodal kouč.

Mladší dorostenci podlehli Baníku 2:3.

Starší dorost: Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1). Branka: 24. Darida.

Viktoria: Frei – Doležal, Kaňourek, Matas, Štrajt – Puklina (70. Sladký), Vaněček, Vitouš, Darida – Mašek (65. Kouba), Mičkal (83. Demjan). Trenér: Jiří Kohout.

Mladší dorost: Baník Ostrava – FC Viktorie Plzeň 3:2 (1:0). Branky Plzně: Karlíček, Hnát