Manchester? Obrovská kvalita, shodli se viktoriáni

Plzeň - Pětačtyřicet minut živili naději na senzaci. Přežili nebezpečné výpady hvězdného soupeře a leckdo věřil v senzaci.

18.9.2013

Zklamaný Tomáš Hořava z Plzně (uprostřed) po prohře s Manchesterem City.Foto: Deník/Vlastimil Leška

Jenže po přestávce sfoukl domácí naděje anglický uragán - Manchester City udeřil třikrát během deseti minut a v úvodním duelu Ligy mistrů zdolal Plzeň 3:0.

Po zápase čišelo z plzeňských borců zklamání, na druhou stranu uznali nesporné kvality Citizens. "V ofenzivě jsou neskutečně silní, individuálně se dokáží prosadit jeden na jednoho. O jejich kvalitě jsme věděli, kdyby utkání skončilo jako první půle, nezlobili bychom se," prohlásil gólman Viktorie Matúš Kozáčik, který v první půli držel akcie českého mistra nad vodou.

"Při prvním gólu měl Džeko spoustu času, hráč jeho formátu se většinou nemýlí," viděla zásah Edina Džeka opora Viktorie.

David Limberský po zápase těžko hledal slova. "Přáli jsme si hrát proti takovým týmům, ale kvalita Manchesteru je trochu jinde. Dali jsme do zápasu maximum, na víc jsme neměli," přiznal zklamaný obránce David Limberský. "Výsledek o tři góly je rozdíl, který odpovídá obrazu na hřišti," dodal.

Reprezentační bek viděl za nafilmovaný pád žluté napomenutí. "Těžko hodnotit, karta prostě padla a hrálo se dál," glosoval Limberský.

Složité utkání prožil také Marek Bakoš, který na hrotu útoku dostával od hostujících stoperů jen minimum prostoru.

"Soupeř nám dnes ukázal, jak se hraje fotbal. Bojovali jsme, chtěli jsme uhrát lepší výsledek. Hosté byli ale lepší, musím před nimi smeknout," smutnil slovenský legionář.

Viktoria válí, vyhrála poosmé v řadě

Plzeň - Děti i dospělí si zkoušeli sportovní disciplíny a setkávali se s hvězdami.

Nález mrtvé sestřičky se natáčel v ruinách továrny

Šumava – V neděli TV Nova odvysílá už pátý díl druhé řady Policie Modrava, který nese název Sestřička. I při jeho natáčení se událo několik perliček, o něž se s Deníkem podělil režisér a autor celého projektu Jaroslav Soukup.

Plzeň očima Jarmily Hruškociové

Plzeň - Jarmila Hruškociová (rozená Dycková) je profesionální tanečnice. Vystudovala Taneční konzervatoř v Brně. Od roku 2007 je členkou baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde se později stala sólistkou.

V Kopeckého sadech našel muž mrtvolu

Plzeň - Mrtvé tělo objevil pracovník, který přišel do sadového okruhu čistit kašnu.