Češi prohráli na penalty s domácím výběrem, ve druhém duelu podlehli Ázerbájdžánu 0:2 a uřízli si pořádnou ostudu.

„Bylo to pro nás obrovské zklamání, měli jsme všichni velkou šanci, ale nikdo jsme ji nedokázali využít,“ míní David Limberský. Do Česka se s výpravou vrátil ze středy na čtvrtek. „Spal jsem sotva čtyři hodiny a ráno už mě spoluhráč z Viktorie Honza Rezek nabral v hotelu do auta a jeli jsme rovnou do Plzně na trénink,“ říká Limberský.

Proč si myslíte, že česká reprezentace dopadla na turnaji tak špatně?
Nevyšel nám první zápas proti domácímu týmu. V první půli jsme měli obrovské šance Martinem Fillem a Adamem Hlouškem, ale nedali jsme gól. V defenzivě to nebylo až tak hrozné, ale dopředu jsme byli žalostní.

Co bylo na turnaji pro vás největším zklamáním?
Ještě více než špatné výsledky mě mrzí, že nás Spojené arabské emiráty i Ázerbájdžán ve druhém poločase přehrály. To mě bolí víc než porážky.

Dalo se od narychlo složeného týmu převážně z mladých hráčů, kteří spolu hráli poprvé, očekávat více?
Těžko říci. Škoda, že v týmu nebylo pět šest reprezentačně zkušenějších hráčů, od kterých by se všechno odvíjelo. Mužstvu také evidentně chyběla vůdčí osobnost.

Co vám řekl trenér Bílek po skončení turnaje?
Abychom neházeli flintu do žita a že ani on sám nad nikým neláme hůl. Zůstáváme členy širšího kádru a on nás bude dál sledovat. A bude záležet jen na našich výkonech.

V sobotu vás čeká ligový zápas doma proti Bohemians. Těšíte se?
Moc. Jsem teď sice dost unavený, ale věřím, že se dám do soboty dohromady. Chtěl bych si v lize spravit chuť. V Deníku jsem četl, že když vyhrajeme, s šestadvaceti body překonáme klubový podzimní rekord. To je pro mne velká motivace do utkání.