Po středeční výhře 4:0 nad divizní Doubravkou porazili v sobotu 2:1 třetí celek gruzínské ligy a účastníka druhého předkola Evropské ligy, tým FC Zestafoni. Utkání sehrálo v německém Echingenu.

Gruzínský tým otevřel skóre utkání ve 23. minutě brankou Kiliašviliho, ale pět minut před přestávkou vyrovnal nekompromisní střelou Rezek.

Vítězný gól vstřelil svým krajanům v 74. minutě parádní trefou do šibenice gruzínský útočník v barvách Viktorie Dimitrij Tatanašvili, kterému ideálně přihrál Vaněček.

V dresu Viktorie s vystřídalo dvacet hráčů, trenér Vrba nechal doma v Plzni odpočívat Horvátha, Střihavku a Bakoše.

„Soupeř byl v prvním poločasu nebezpečnějším týmem, nás několikrát podržel Daněk v brance. Ve druhém poločase už hra neměla takovou kvalitu. Měli jsme tam ale ještě několik dalších příležitostí, které jsme však nevyužili. Z mého pohledu zápas svůj účel splnil,“ uvedl po zápase trenér Viktorie Pavel Vrba.

Další přípravné utkání sehraje Viktoria ve středu 16. června, kdy v pražském Edenu nastoupí proti Slavii.

FC Zestafoni - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:1). Branky: 23. Kiliašvilii - 40. Rezek, 74. Tatanašvili
Viktoria - 1. poločas: Daněk - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský (35. Rožman) - Petržela, Rada, Darida, Kolář - Rezek, Tatanašvili.
2. poločas: L. Krbeček - Rajtoral, Ševinský, Halama, Rožman - Rodrigues, Rýdel, T. Krbeček, Jiráček - Vaněček, Tatanašvili.