Krajany porazil vítězným gólem Tatanašvili

Plzeň – Fotbalisté FC Viktorie Plzeň uspěli i ve svém druhém přípravném utkání na novou sezonu.

12.6.2010

Pavel VrbaFoto: FCV/Jaromír Pech

Po středeční výhře 4:0 nad divizní Doubravkou porazili v sobotu 2:1 třetí celek gruzínské ligy a účastníka druhého předkola Evropské ligy, tým FC Zestafoni. Utkání sehrálo v německém Echingenu.

Gruzínský tým otevřel skóre utkání ve 23. minutě brankou Kiliašviliho, ale pět minut před přestávkou vyrovnal nekompromisní střelou Rezek.

Vítězný gól vstřelil svým krajanům v 74. minutě parádní trefou do šibenice gruzínský útočník v barvách Viktorie Dimitrij Tatanašvili, kterému ideálně přihrál Vaněček.

V dresu Viktorie s vystřídalo dvacet hráčů, trenér Vrba nechal doma v Plzni odpočívat Horvátha, Střihavku a Bakoše.

„Soupeř byl v prvním poločasu nebezpečnějším týmem, nás několikrát podržel Daněk v brance. Ve druhém poločase už hra neměla takovou kvalitu. Měli jsme tam ale ještě několik dalších příležitostí, které jsme však nevyužili. Z mého pohledu zápas svůj účel splnil,“ uvedl po zápase trenér Viktorie Pavel Vrba.

Další přípravné utkání sehraje Viktoria ve středu 16. června, kdy v pražském Edenu nastoupí proti Slavii.

FC Zestafoni - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:1). Branky: 23. Kiliašvilii - 40. Rezek, 74. Tatanašvili
Viktoria - 1. poločas: Daněk - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský (35. Rožman) - Petržela, Rada, Darida, Kolář - Rezek, Tatanašvili.
2. poločas: L. Krbeček - Rajtoral, Ševinský, Halama, Rožman - Rodrigues, Rýdel, T. Krbeček, Jiráček - Vaněček, Tatanašvili.

12.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Festival piva Gambrinus se uskutečnil na několika scénách v centru krajské metropole. Zahrádky před stany hospod a restaurací pro stovky příznivců piva Gambrinus využilo velké množství návštěvníků festivalu, který krom piva a jídla nabízel i řadu koncertů
10

Plzeň se proměnila ve velkou pivní zahrádku

Během pár hodin řešila policie tři vážné nehody. Zemřeli při nich dva lidé

Město nabízí 213 bytů

Plzeň – Plzeňské zastupitelstvo schválilo úpravu seznamů městských budov, které určují předpokládané nakládání zejména s bytovými a nebytovými domy. Nově je k prodeji či směně určeno 213 bytů a 48 nebytových prostorů.

Invalida volal o pomoc. Pečovatel popíjel a ignoroval ho

Klatovy – Otřesný případ lidské lhostejnosti odhalili před několika dny klatovští městští policisté v jednom z tamních bytů. Na zemi tam ležel invalida a zoufale volal o pomoc. Když se do bytu strážníci spolu s hasiči dostali, zjistili, že s mužem je v bytě jeho ošetřovatel.

Nestály na ideální startovní čáře, přesto děti zvládají přechod na běžné školy

Plzeň - V této škole nezvoní. Začátek a konec jednotlivých hodin určuje učitelka. I když vyučování většinou trvá klasických pětačtyřicet minut, někdy je potřeba se zdržet.

Nýrsko rozstřílelo Horažďovice a udrželo krajský přebor

Plzeňský kraj – Fotbalisté Nýrska deklasovali v odvetě baráže o krajský přebor domácí Horažďovice 6:2 a budou hrát nejvyšší krajskou soutěž i v příští sezoně.