Kozáčik pomohl juniorce k hladké výhře

Plzeň – Své zápasy o víkendu zvládli na jedničku juniorský i dorostenecký celek FC Viktorie Plzeň.

7.8.2017

Branku juniorky Viktorie hájil v utkání s Českými Budějovicemi Matúš Kozáčik, který nastoupil poprvé po zranění a operaci a svým výkonem přispěl k hladké výhře domácích. Foto: Deník/Zdeněk VaizFoto: Deník / Švec Martin

Juniorka před týdnem zvítězila v Praze na Bohemians 4:3 a ve druhém mistrovském utkání sezony doma hladce porazila celek Českých Budějovic.

Dorost ve svém úvodním zápase hostoval na severu Moravy v Karviné a přivezl si odtud cennou výhru poměrem 2:0.

Juniorka doma nastoupila v brance s Matúšem Kozáčikem, který se vrací na hřiště po dlouhodobém zranění a podle očekávání byl pro tým přínosem.

„Kozáčik si zkušeně dirigoval obranné řady a i díky tomu se hosté dostávali do šancí jen sporadicky. V první půli podali hráči po všech stránkách výborný výkon a na hřišti dominovali. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, ale šance jsme už nevyužili, navíc Novák trefil břevno,“ popsal průběh utkání trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň U21 – Dynamo České Budějovice U21 3:0 (3:0, branky: 11. Pek, 20. Novák, 32. Vais).

Rozhodčí: Černý – Myška, Kubec. ŽK: 0:1. Diváci: 100.

Viktoria: Kozáčik – Kadar, Pek, Vacovský, Ryška – Suchý (71. Vrba), Pavlík – Vais, Mudra (61. Němec), Arzberger (82. Brož) – Novák.

Dorost Viktorie zvládl úvodní utkání na jedničku.

„Už v první půli jsme měli šance, šlo jen o to, kdy vstřelíme gól. To se nám podařilo na začátku druhé půle, kdy se po akci a přihrávce Petra trefil Pihrt. Čtvrt hodiny před koncem korunoval náš kvalitní výkon druhou brankou Kepl,“ zhodnotil zápas trenér dorostu Jiří Žilák.

MFK Karviná U19 – FC Viktoria Plzeň U19 0:2 (0:0, branky: 49. Pihrt, 76. Kepl).

Rozhodčí: Caletka – Zaoral, Kaloč. ŽK: 1:2. Diváci: 80.

Viktoria: Hrachovec – Pihrt, Selnar, Plecitý, Štursa (87. Žilák), Petr, Řezáč (54. Uzlík), Vilček (62. Kepl), Svoboda, Hranáč, Bartůněk.

Dopravní podniky odpustí černým pasažérům úroky

Plzeň - Pokutu zaplatit musí, úroky jim však budou prominuty.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.