Kovařík: Zlín mě svým výkonem překvapil

Plzeň – Jeho gól na 3:2 byl klíčovým okamžikem zápasu. Jan Kovařík parádní trefou z přímého kopu k tyči totiž vrátil Viktorii vedení jen minutu poté, co Zlín vyrovnal na 2:2, a nasměroval tak svůj tým ke konečnému vítězství 4:2.

19.10.2015

Jan KovaříkFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Nepadla na mužstvo nervozita, když Zlín vyrovnal na 2:0 a vy jste tak vlastně během pár minut ztratili dvoubrankové vedení z prvního poločasu?
Když budu mluvit za sebe, tak já byl i po vyrovnávacím gólu soupeře úplně klidný. Myslím si, že máme hodně silné mužstvo. Zažili jsme toho ve fotbale už hodně, spoustu těžkých zápasů a hned tak nás něco nepoloží.

Při vašem gólu z přímého kopu jste se už dopředu rozhodl, že to kopnete na stranu, kde stál zlínský gólman Holý?
První moje myšlenka byla, že balon kopnu přes zeď, ale podle postavení gólmana jsem se rozhodl to nakonec změnit. Stál totiž za zdí a měl špatný výhled. Navíc udělal úkrok, tak to pak těžko mohl chytit.

Brankář Holý chyboval při prvním gólu Jana Kopice, když střela šla přímo na něj, ale nejistým zákrokem si míč srazil do branky. Řekli jste si v tu chvíli, že se budete častěji pokoušet o střelbu ze střední vzdálenosti?
Ano. Po prvním gólu Honzy Kopice jsme si říkali, že na něj musíme hodně střílet, protože po takové brance se dá předpokládat, že by mohl být nejistý. Byla to v každém případě jeho chyba.

Zlín předcházela velmi dobrá pověst, v lize se mu daří a na nováčka si počíná velmi zdatně. Čekal jste, že se v Plzni předvede v tak dobrém světle?
Zlín mě hodně překvapil, co tady v Plzni předvedl. Mohu říci, že mě svou hrou i nadchl. Je to mužstvo, které jsem po postupu z druhé ligy vůbec neznal. V Plzni hráli výborně, proto je i naše vítězství cenné, i když jsme byli favorité. Opravdu nás potrápili.

Před nedělním zápasem Sparty jste se dokonce posunuli do čela tabulky. Co to pro vás v tu chvíli znamenalo?
Máme za sebou deset kol, což představuje teprve třetinu ligy, takže z pohledu toho, že ve hře je ještě šedesát bodů, to téměř nic neznamená. V tu chvíli je samozřejmě příjemné být v čele ligové tabulky, ale ještě zbývá hodně zápasů. Musíme se soustředit na to, abychom ztráceli co nejméně.